رییس جمهوری کوبا: ما نمی‌ترسیم 

[ad_1]

به دنبال حمله مسلحانه به سفارت کوبا در آمریکا، دیازکانل در پیام توییتری نوشت: اقدامات تروریستی ارزش کار قهرمانانان ما را از بین نمی‌برد. کوبا نمی‌ترسد، کوبا تسلیم نمی‌شود. آوریل را بخاطر بسپار. 

یک ضارب مسلح روز جمعه با تیراندازی به سفارت کوبا در آمریکا به ساختمان آن خساراتی وارد کرد. 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس واشنگتن فرد ضارب را بازداشت و هویت وی را «الکساندر آلازو» اعلام کرد که اهل «آبری» در ایالت تگزاس است. 

سرویس مخفی آمریکا که مسوولیت حفاظت از نهادهای دیپلماتیک و سیاسی و مقام‌های بلندپایه را بر عهده دارد، اعلام کرد که آلازو چهل و دو ساله مسلسل و مهمات ثبت‌نشده در اختیار داشت و تیراندازی وی زخمی نداشت. 

برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا در همین ارتباط «مارا تکاچ» کاردار سفارت آمریکا در هاوانا را احضار و «قویاً اعتراض» کوبا را نسبت به این حادثه اعلام کرد. 

رودریگز این تیراندازی را «تهاجمی تروریستی» نامید. 

روابط کوبا-آمریکا در دوران باراک اوباما رییس جمهوری پیشین آمریکا در مسیر بهبودی قرار گرفت و در آن دوران کاخ سفید برخی محدودیت‌ها را علیه هاوانا لغو کرد.  

به نظر می‌رسید روابط ۲ کشور پس از دهه‌ها تنش رو به گرمی گام بردارد. اما با حضور دونالد ترامپ در سمت ریاست جمهوری آمریکا، دولت واشنگتن سیاست‌های خصمانه علیه کوبا را احیا کرد و فشارهای اقتصادی و سیاسی را علیه این کشور منطقه آمریکای لاتین افزایش داد. 
 

[ad_2]

Source link