روز جمهوری اسلامی نماد ماندگار مردم‌سالاری است

[ad_1]

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن روز سه‌شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: مردم مومن و فهیم ایران در ۱۲ فروردین سال ۵۸ بلوغ سیاسی  خود را با آرای قاطع به جمهوری اسلامی نشان دادند و انقلاب اسلامی را که  نوید بخش گسترش حکومت عدل است، تایید کردند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در چنین روزی ملت سلحشور، مومن و انقلابی ایران اسلامی با حضور در پای صندوق های رای  خط بطلان بر  نقشه‌های شوم دشمنان کشیدند و مسیری را که امام راحل برای ملت ترسیم کرد با جان و دل پذیرفتند.

بیانیه می‌افزاید: با گذشت ۴۱ سال ملت از عمر با عزت نظام جمهوری اسلامی ملت همیشه در صحنه همچنان بر اصول و مبانی انقلابشان ایستاده‌اند و با وجود تحریم‌ها و فشار اقتصادی  تا پای جان از آن صیانت می‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ۱۲ فروردین را می توان تجلی واقعی اراده و عزم راسخ در تعیین سرنوشت کشور  و نشان از روحیه استقلال طلبی و آزادی‌خواهی ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی دانست که با رای اکثریت قاطع مردم  در قالب همه‌پرسی ظهور یافت. 

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی ملت بادرایت و انقلابی به پیروزی رسید و راهش را در سایه حمایت  مردم ادامه داده و  موفقیت و گام های مهمی را به یادگار گذاشته است. 

۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ اولین همه پرسی در نقاط مختلف ایران برگزار شد که در آن بیش ۹۸  و ۲ صدم درصد از مردم به نظام جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و این روز از سوی امام خمینی(ره) به نام روز جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

[ad_2]

Source link