رهبر مخالفان دولت روسیه حاضر به مناظره با زاخارووا نشد

[ad_1]

به گزارش روز جمعه ایرنا، ماریا زاخارووا در فیسبوک با اعلام این خبر افزود: الکسی ناوالنی به قدری ترسو است که حاضر نیست در حساب یوتیوب خود هم با من مناظره کند.

وی افزود: البته او ساعاتی پیش درخواست کرد که رودرو و تنها در خصوص موضوعاتی خاص با هم گفت‌وگو کنیم به شرطی که یکی از مشاورانش (مرد) در کنار او باشد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه ناوالنی برای مناظره با من به عنوان یک زن هم حاضر نیست تنها به میدان بیاید و حتما باید یک مرد دیگر او را همراهی کند، نتیجه گرفت: ناوالنی فردی ضعیف و ترسو است، نمیخواهم‌ با او در دادگاه مناظره کنم چرا که در آنجا می‌تواند پشت کلمات وکلای خود پنهان شود.

وی خطاب به ناوالنی افزود: می‌توانیم در حضور مردم و به صورت آنلاین با هم مذاکره کنیم هر چند که می‌دانم جسارت انجام این کار را ندارید.

در شبکه‌های اجتماعی روسیه پیشتر آمده بود که مناظره زاخارووا و ناوالنی طبق توافق دو طرف قرار است ساعت ۱۷ امروز (جمعه) از طریق حساب یوتیوب «ناوالنی لایو» برگزار شود.

زاخارووا پیشتر از روسهایی که به کشورهای غربی بویژه آمریکا گریختند اما پس از کرونا خواستار بازگشت به وطنشان شده‌اند بشدت تاخته بود.

این دیپلمات رده بالای روسیه گفته بود: این افراد در روزهای سخت و در حالی که مردم با مشکل‌های فراوان روبرو شده‌ بودند با خارج کردن ثروتشان پشت روسها را خالی کردند.

ناوالنی که در اینستاگرامش تصاویر زیادی از زندگی خود منتشر می‌کند ‌و گفته می‌شود فرزندانش در خارج روسیه به ادامه تحصیل می‌پردازند به اظهارات زاخارووا واکنش تندی نشان داد و وی را عملا سرزنش کرد.

اظهارات ناوالنی علیه زاخارووا، خشم او را در پی داشت تا حدی که وی رهبر مخالفان دولت روسیه را به مناظره آنلاین در حضور مردم در این باره دعوت کرد اتفاقی که به نظر می‌رسد رهبران مخالفان دولت در روسیه آمادگی شرکت در آن را ندارد.

در حال حاضر بزرگترین مخالف پوتین، الکسی ناوالنی است فردی که پس از سپری کردن دو سال زندان به دلیل اختلاس، به مخالف سرسخت رئیس جمهوری روسیه تبدیل شد و در رسانه‌های مخالف پوتین در روسیه و غرب جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد گویی که لیدر رهبران مخالف کرملین است.

با این وجود فراخوان‌های او برای تجمع در مخالفت از دولت روسیه در بهترین حالت توان آوردن ۲۰ هزار نفر را به خیابان‌های کشور ۱۴۰ میلیون نفری روسیه دارد که گرفتن مجوز برای تجمع اعتراضی در آن حداقل تا پیش از شیوع کرونا کار چندان دشواری نبود.

روند تغییرات در روسیه کشوری که مهد کمونیسم خوانده می‌شود به حدی زیاد است که امروز طرفداران کمونیسم در این کشور کمتر از هشت درصد رای دارند هرچند که در خارج از این کشور هنوز جوامع و دولت‌هایی درگیر درست یا غلط بودن این ایدئولوژی هستند.

[ad_2]

Source link