رفتار پرخطر رانندگان در جاده‌های سمنان زیر نظارت پهپاد

[ad_1]

سرهنگ سیدعلی میراحمدی روز سه شنبه به رسانه ها افزود: به کارگیری پهپاد در محورهای مواصلاتی استان سمنان تنها  جنبه پیشگیرانه و نظارتی دارد و از این طریق شناسایی و اقدامات لازم برای برخورد با رانندگانی که به هشدارهای پلیس بی‌توجهی می‌کنند انجام می شود.

وی از به کارگیری تجهیزات مدرن و نوین به‌خصوص پهپاد در محورهای مواصلاتی استان سمنان برای پیشگیری از سوانح و تصادفات خبر داد و گفت: پهپاد بر ترافیک جاده‌ای نظارت می‌کند و پلیس با استفاده از این فناوری در جریان آخرین شرایط و وضعیت تردد قرار می گیرد.

میراحمدی تاکید کرد: کنترل تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز از دیگر قابلیت هایی است که پهپاد در اختیار پلیس قرار می‌دهد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: علاوه بر پهپاد، استفاده از دوربین‌های هوشمند ثابت و به کارگیری دوربین‌های کنترل سرعت سیار توسط تیم‌های گشتی نیز همچنان به قوت خود باقی است.

به گفته میراحمدی، پلیس برای کاهش سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن تمام ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های درون و برون‌سازمانی را بسیج کرده و اقدامات گوناگونی را اجرایی می‌کند.

رانندگی قانونمند نهادینه شود

میراحمدی با اشاره به مرگ سالانه هزاران نفر براثر سوانح رانندگی در جاده‌ها اظهار داشت: با اقدامات گسترده‌ صورت گرفته این موضوع در سال‌های اخیر روندی کاهشی به خود گرفته است.

وی با تاکید براینکه حتی فوت یک نفر نیز بر اثر تصادفات برای پلیس ناراحت‌کننده است افزود: برنامه‌های گوناگون و متنوعی برای ارتقاء فرهنگ ترافیک و نهادینه‌سازی رانندگی قانونمند در معابر شهری و جاده‌ها انجام شده که بسیاری از آن همچنان نیز در دست اجراست.

وی به ترویج رفتارهای پرخطر در رانندگی و اخلال در ترافیک شهری و جاده‌ای در قالب بازی‌های رایانه‌ای اشاره و تصریح کرد: در قالب این بازی‌ها، جنون سرعت ترویج می شود.

وی بر نظارت بیشتر خانواده‌ها هنگام حضور فرزندانشان در فضای مجازی به‌ویژه بازی‌های برخط تاکید کرد و اقدامات اثرگذار دستگاه‌های متولی و ناظر بر محتوای بازی‌های مجازی و رایانه‌ای را خواستار شد.

[ad_2]

Source link