رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی بخشی کرونا در جامعه ایفا کردند

[ad_1]

لقمان خسروپور روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران رسانه‌های این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با تبریک روز خبرنگار و سالگرد شهادت شهید”محمود صارمی” خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان افزود: شکست ویروس کرونا همت همگانی و مشارکت عمومی برای ماندن در خانه و حفظ بهداشت فردی را می‌طلبد و در این راستا سهم رسانه‌ها و خبرنگاران بوکانی در ترویج این فرهنگ کارساز و راهگشاست.

وی ادامه داد: همکاری خبرنگاران و رسانه‌های جمعی که وجهه بسیار خوب آن را در مدیریت بیماری کرونا در شهرستان شاهد بودیم، از ارکان مهم ارتقای اعتماد عمومی است که رسانه‌های فعال این شهرستان در این اعتمادسازی سنگ تمام گذاشتند.

سرپرست فرمانداری بوکان اضافه کرد: امروز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نتیجه تلاش و همکاری رسانه‌ها با ستاد کروناست و لازم است این همکاری و فرهنگ‌سازی ادامه یافته و امر اطلاع‌رسانی و استفاده از ماسک همچنان در جامعه ترویج داده شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در جامعه در چند روز اخیر کاهش یافته است اضافه کرد: با توجه به این که هنوز با یک وضعیت مطلوب فاصله داریم باید در حوزه‌های اطلاع‌رسانی و آموزش این بستر تلاش بیشتری توسط رسانه‌ها انجام شود.

“خسروپور”  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رسانه‌ها باید در جامعه امیدآفرین باشند، گفت: نقش خبرنگاران در توسعه کشور، تنویر افکار عمومی و ایجاد شور و نشاط در جامعه بسیار مهم است و در این راستا خبرنگاران نباید از هیچ کوششی دریغ کنند.

 وی اضافه کرد: خبرنگاران می‌توانند با شفاف‌سازی و جهت‌دهی به افکار عمومی و در نظر گرفتن منافع شهرستان ضمن جلوگیری از شایعه‌سازی بخشی از چرخه توسعه باشند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران فعال رسانه‌ای این شهرستان تجلیل شد؛ در بوکان حدود ۹ رسانه مکتوب و سه پایگاه خبری و تحلیلی وجود دارد.

[ad_2]

Source link