راه اندازی ۴۵ پروژه عمرانی، تولیدی و صنعتی در آستانه اشرفیه

[ad_1]

یونس محمودی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از این تعداد پروژه ۳۸ مورد عمرانی است، افزود: برای اجرای پروژه های عمرانی ۲۶۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این اعتبارات ۱۱۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل منابع ملی، ۷۴ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال استانی و مابقی نیز از سایر منابع است.

محمودی در ادامه خاطر نشان کرد: مجموعه پروژه های عمران شهری، توزیع برق، لایروبی آبندان ها، پروژه های حوزه ورزش، مجموعه پروژه های دهیاری ها، خانه های مددجویی از جمله طرح های عمرانی قابل افتتاح در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال تعداد ۷ طرح تولیدی و خدماتی نیز توسط بخش خصوصی در این شهرستان به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: این طرح ها با اعتبار ۱۳۲ میلیارد ریال از جمله احداث اقامتگاه های بوم گردی، کارخانه لبنیات، بسته بندی مواد غذایی، واحدهای مرغداری می باشد.

به گفته محمودی اجرای این طرح های خدماتی، تولیدی و صنعتی برای بیش از ۳۰ نفر اشتغال ایجاد می کند.

فرماندار آستانه اشرفیه یادآور شد: آیین بهره برداری از پروژه ها و طرح های هفته دولت این شهرستان دولت با رعایت کلیه دستوالعمل ها  و پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انجام می شود، ضمن آنکه برنامه های فرهنگی هفته دولت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این منطقه برگزار نمی شود.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

این شهرستان در شرق استان گیلان واقع شده است.

[ad_2]

Source link