رئیس سازمان صمت: کرمان در تامین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا مشکلی ندارد

[ad_1]

مهدی حسینی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: این سازمان خوشبختانه با وجود تمامی چالش‌های حوزه صنایع، معادن و بازار، یکی از دستگاه هایی است که به صورت ویژه در مباحث کرونا و تامین نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی و نیاز مردم کمک داده و در حال همکاری است و در این راستا توانستیم واحدهایی که ظرفیتی اندک برای تولید داشتند را در حوزه اقلام بهداشتی افزایش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت سهمیه ۱۵۰ هزار عددی ماسک ۹۵N و سه لایه را برای استان دریافت کردیم که با اولویت دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان توزیع شد.

حسینی نژاد  با بیان اینکه واحدهای جدیدی نیز برای تولید ماسک راه اندازی کردیم گفت: توانستیم با همکاری واحدهای صنعتی، بسیج، سپاه و سمن ها تولید روزانه ماسک را تا ۲۰۰ هزار عدد افزایش دادیم و با این اقدام بخشی قابل توجه از نیاز استان تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: در کنار آن، واحدهای بزرگ از جمله شرکت مس، گل‌گهر، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف نیز در تجهیز بیمارستان ها و کمک به مردم همکاری‌های خوبی در جهت کاهش مسائل و مشکلات کرونا داشتند و امیدواریم با تداوم کمک های این صنایع و معادن بتوانیم بخشی از مشکلات مقابله با کرونا را رفع کنیم.

حسینی‌نژاد با اشاره به تولید مواد ضدعفونی کننده در مقابله با کرونا گفت: توانستیم روزانه سه هزار لیتر الکل در استان تولید کنیم و واحدهای تولیدی تولید انواع مواد ضدعفونی کننده را تا ۵۰ هزار تن افزایش دادند.

وی افزود: همچنین الکل مورد نیاز را از استان ها وارد کردیم که واحدها تولیدی بتوانند تولید مواد ضدعفونی کننده را پیگیری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۹۸ هزار و ۹۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۱۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سیما سادات لاری اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۲۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت گفت: روزانه ۱۶۰ هزار نفر در دنیا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند که این آمار ۶۰ درصد کل مبتلایان در یک ماه اخیر است. این نشان می‌دهد که ابتلا به این بیماری روند افزایشی در کل دنیا دارد. نقش مردم در محدود کردن و مهار این بیماری، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون و به خصوص استفاده از ماسک برای همه مردم است.

وی بیان کرد: استفاده از ماسک در همه شهرها با وضعیت قرمز و وضعیت هشدار اجباری است. از مردم می‌خواهیم از تجمع‌ها و سفرهای غیرضروری خودداری کنند تا بتوانیم به کمک هم، زنجیره انتقال ویروس کرونا را متوقف کنیم.

[ad_2]

Source link