رئیس دادگستری استان مرکزی: خبرنگاران مطالبه‌گر خواسته‌های مردم باشند

[ad_1]

حجت‌الاسلام سید «عبدالمهدی موسوی» روز چهارشنبه در دیدار با کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به مناسبت روز خبرنگار افزود: مطالبه‌گری و پرسشگری مستمر از مسئولان باید اولویت اصلی فعالیت خبرنگاران باشد. 

وی ادامه داد: مسئولان قضایی استان مرکزی تلاش می‌کنند با برگزاری ملاقات‌های مردمی و حضور در لایه‌های مختلف جامعه، خود را به مردم نزدیک کرده و گوش شنوایی داشته باشند، اما ارتباط مردم با خبرنگاران به مراتب صمیمی‌تر است و اصحاب رسانه باید از این فرصت در راستای انتقال مشکلات به دستگاه قضایی استفاده کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: خبرنگاران باید همیشه به وظیفه ذاتی خود که تهیه و انتشار اخبار صحیح و مورد نیاز مردم و جامعه است عمل کنند و مجموعه قضایی همواره از حضور و فعالیت اصحاب رسانه حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: رسانه‌ها برای فعالیت گسترده و آرامش خاطر در حوزه کاری خود نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند و دستگاه قضایی خبرنگارانی را  که به دنبال مطالبه‌گری و رسالت واقعی خود هستند، با تمام قوا حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: ارتباط دستگاه قضایی استان مرکزی با خبرنگاران و اصحاب رسانه هدفمند و نظام‌مند است چرا که مطالبه‌گری و آزادی بیان در چارچوب مقررات و حمایت از خبرنگاران برای پوشش اخبار نقش مهمی در کاهش بزه دارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: تشکیل «کارگروه مشاوره اطلاع‌رسانی رسانه‌ای» یکی از اولویت دستگاه قضایی این استان در راستای بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت‌های رسانه‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف است که به زودی این مهم در استان محقق می‌شود. 

هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

[ad_2]

Source link