رئیس بهزیستی دیلم: حل مشکلات مددجویان زیر پوشش همکاری دیگر دستگاه‌ها را می‌طلبد

[ad_1]

غلامعلی آقاجری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه هفته بهزیستی امسال با شعار شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت روان در خانواده نام‌گذاری شده، فرصت مناسبی است تا فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده به گروه هدف اطلاع رسانی عمومی شود.

وی به عملکرد یک سال این اداره اشاره کرد و گفت:  ۲۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به ۷۵ مددجو و ۵۲۰ میلیون ریال تسهیلات مسکن به ۱۱ مددجوی تحت پوشش این شهرستان در یک سال اخیر پرداخت شده است.

آقاجری بیان کرد: همچنین در این مدت ۳۸۰ میلیون ریال در قالب بیمه خویش فرمایی، کارفرمایی و جبران کارآیی به ۲۵ معلول تحت پوشش در این شهرستان  هزینه شد.

رئیس بهزیستی دیلم افزود: جمع‌آوری کمک‌های مردمی نقدی، غیر نقدی و خدماتی به میزان ۸۹۷ میلیون ریال از دیگر فعالیت‌های این اداره است.

وی ادامه داد: اجرای برنامه غربال‌گری بینایی به یکهزارو ۷۹ کودک ۳تا ۶ سال ،  غربال‌گری شنوایی به  ۵۴۵ نوزاد، آموزش‌های پیش از ازدواج در دبیرستان‌های دخترانه، طرح مصادیق توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، خدمات مددکاری و مشاوره ای به زوج‌های متقاضی طلاق، طرح‌های یک وعده غذای گرم و شهریه کودکان سه دهک درآمدی در مهدهای کودک، برگزاری جلسات کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان،  طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR) ، پرداخت مستمری و کمک های موردی نظیر حق پرستاری، مناسب سازی منزل و خودرو، ودیعه مسکن، هزینه تحصیلی ،کمک به خانواده های دارای فرزند چند قلو و توسعه و تجهیز مهدهای کودک از دیگر خدمات ارایه شده بهزیستی شهرستان دیلم  به جمعیت هدف است.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.

[ad_2]

Source link