دیپلمات روس: سهم ناچیز گفت و گو در مناسبات مسکو-لندن

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، سفیر روسیه در انگلیس با اشاره به روابط میان کشورش با انگلیس، موقعیت کنونی را دشوار توصیف کرد.  

«آندری کلی» سفیر روسیه در انگلستان دیروز شنبه در مصاحبه با کانال تلویزیونی «سی جی تی وی» چین گفت: سیاست «بازدارندگی و گفت و گو» نسبت به روسیه که توسط ناتو و انگلیس انتخاب شده شامل ۹۵ درصد بازدارندگی و تنها ۵ درصد گفت و گو است.  

وی افزود: این سیاست از سوی ناتو به عنوان رهبر جهان غرب اتخاذ شده و از آنجا که انگلیس علاقمند به مدیریت چنین روندی است، این اقدامات را دنبال می‌کند.  

کلین در ادامه تاکید کرد: طرف روسی در روزهای اخیر نگران از آغاز موج دیگر اتهامات علیه مسکو در رسانه‌های انگلیسی است و این امر بی‌تردید تمایل کمی در مسکو برای گفت و گو ایجاد می‌کند.  

سفیر روسیه در انگلیس همچنین با دشوار خواندن روابط لندن – مسکو، روابط سیاسی دو طرف را نزدیک به صفر خواند و آن را بسیار بد دانست.  
کلین با تاکید بر اینکه دولت لندن باید واقع بین باشد، اضافه کرد انگلیس باید فواید همکاری با روسیه را درک کند. سفیر روسیه در انگلیس همچنین ضمن یادآوری اینکه بازدارندگی سیاستی است که علیه مسکو اتخاذ شده، گفت: این همکاری نیست که ما تصورش را می‌کردیم.  

روابط روسیه و انگلیس در سه دهه اخیر و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی همواره پرتنش بود و دو طرف یکدیگر را در مسائل مختلف متهم می‌کنند.

لندن دو سال پیش مسکو را به دست داشتن در مسمومیت یک افسر امنیتی پیشین روس به اسم سرگئی اسکریپال و دخترش که به انگلیس پناهنده شده‌اند متهم کرد و با این اتهام توانست کشورهای اروپایی و آمریکا را برای تشدید تحریم‌ها علیه روسیه متقاعد و ۱۵۰ دیپلمات‌ روس را از این کشورها اخراج کند.

لندن در خصوص تنش‌های بوجود آمده میان اوکراین و روسیه نیز همواره طرف کی‌یف را گرفته است و روسیه را متجاوز می‌خواند.   

[ad_2]

Source link