دولت بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال صرف درمان بیمه شدگان سلامت در یزد کرد

[ad_1]

محمد دریجانی روز پنجشنبه در آستانه هفته دولت( دوم تا هشتم شهریور) در جمع خبرنگاران افزود:در دولت یازدهم  و دوازدهم ۱۱۲ هزار نفر در استان زیرپوشش صندوق های بیمه سلامت همگانی در استان قرار گرفتند.

  وی جمعیت زیرپوشش کنونی را ۳۵۰ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر ماهانه ۲۳۰  میلیارد ریال صرف هزینه های درمان بیمه شدگان می شود که ۴۳ درصد افراد پذیرش شده مراکز درمانی یزد در حوزه بیمه سلامت شهروندان سایر استان ها هستند.

وی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه بیمه سلامت را کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم در حوزه درمان از ۶۵ به ۳۰ درصد ذکر کرد.

وی با اشاره به استقرار کامل دولت الکترونیک در ارائه خدمات به بیمه شدگان سلامت استان خاطرنشان کرد:  تبادل الکترونیکی اسناد بیمارستانی از جمله این اقدامات است که از سال گذشته آغاز و  در تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی استان در حال اجراست.

دریجانی از اجرای موفق طرح نسخه الکترونیکی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۱۴ پزشک و ۲۱۴ داروخانه و پاراکلینیک به سامانه نسخه نویسی الکترونیکی متصل هستند.

وی یادآور شد: اجرای ۱۰۰ درصد نسخه الکترونیکی به دلیل احتمال بروز مشکلاتی مانند قطع اینترنت با توجه به توقف ناپذیر بودن درمان بیماران به هر دلیلی ممکن نیست.

مدیرکل بیمه سلامت  یزد برون سپاری و تمرکززدایی ۱۷ مورد از فرایندهای تصدی گری در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی،  افزایش ۱۰ خدمت به تعهدات بیمه سلامت در ارائه خدمات و هزینه های بستری در قالب طرح تحول سلامت و تامین زمین و اجرای طرح های عمرانی متعدد به مساحت ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع را از دیگر اقدامات بیان کرد. 

دریجانی با اشاره بدهی بیمه سلامت به پزشکان و مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد گفت: بدهی این اداره کل به داروخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکز درمانی هم اکنون به صفر رسیده است.

دوم شهریور؛ آغاز هفته دولت

انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ خورشیدی و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رییس جمهوری  و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است که از دوم تا هشتم شهریور است..

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در حدود هزار روستاها زندگی می کنند.

[ad_2]

Source link