دفن جان باختگان کرونا در بوشهر طبق پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود

[ad_1]

حسن فخرایی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: شست و شو و دفن متوفیان به عهده کارکنان آرامستان (شهرداری) است و با استفاده از وسایل حفاظت فردی شامل دستکش، ماسک، لباس ضد آب، چکمه، عینک یا شیلد با نظارت کارشناسان بهداشت محیط این مرکز انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: ازجمله مواردی که در جریان نظارت بهداشتی بر دفن اجساد فوتی‌های بیماری کرونا موردتوجه قرار می‌گیرد حفر قبر حداقل به عمق ۲ متر است که باید کف قبر با پودر آهک پوشانده و روی اجساد نیز مقداری آهک ریخته شود.

فخرایی اضافه کرد: همچنین ضروری است مراسم تشییع با کمترین جمعیت برگزار شود و از انتقال میت به مسجد، اماکن متبرکه و منزل خودداری شود.

وی تاکید کرد: همه اجساد در شهر محل دفن، غسل و گندزدایی می‌شوند و پس‌ ازآن با رعایت پروتکل بهداشتی برای دفن به آرامستان مورد نظر به وسیله آمبولانس حمل جسد منتقل می‌شوند.

فخرایی تاکید کرد: به بازماندگان تاکید می‌شود در صورت دارا بودن علائم ازجمله تب بالای ۳۸ درجه، سرفه و گلو درد، نارسایی تنفسی، تنگی نفس و علائم گوارشی به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: اجساد افراد مبتلا به کرونا در آرامستان‌هایی که مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دفن می‌شوند.
 

[ad_2]

Source link