دستور استاندار خراسان رضوی برای دیدار چهره به چهره مدیران با مردم

[ad_1]

علیرضا رزم‌حسینی روز سه‌شنبه افزود: دیدار چهره به چهره مدیران دستگاه‌های اجرایی با مردم به منظور ارتباط نزدیک و مستمر با آنها و آگاهی از مشکلات و اهتمام در رفع آن‌ها با تکریم و حفظ کرامت انسانی در دستگاه‌های تحت مدیریت ضروری است.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت هشت تا ۱۲ به عنوان روز دیدار چهره به چهره در محل دفتر خود ملاقات مردمی داشته باشند.
استاندار خراسان رضوی گفت: دیدار چهره به چهره به ملاقات‌هایی گفته می‌شود که فقط برای حل مشکلات مردمی در مکان و زمان مشخص انجام می‌شود بدیهی است که شرکت یا سخنرانی در مراسم‌، مناسبت‌ها، بازدیدهای عمومی و پاسخگویی موردی روزانه به منزله ملاقات عمومی مردمی نخواهد بود و از ارائه آمار و مشخصات متقاضیان در دیدارهای روزانه مسوول دستگاه به عنوان ملاقات مردمی خودداری شود.
وی افزود: با استناد به مواد ۲۰ و ۲۲ منشور حقوق شهروندی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند ضمن بررسی سریع موضوعات مطروحه از سوی شهروندان، نتیجه نهایی اقدام را به نحو مقتضی از طریق پیامک، نامه یا تماس تلفنی به اطلاع متقاضیان برسانند. 
رزم حسینی ادامه داد: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند در صورت دعوت اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری جهت پاسخگویی برخط در مرکز سامد استان یا همان سامانه “۱۱۱” در زمان مشخص شده حضور یافته و به صورت تلفنی پاسخگوی شهروندان باشند.
وی گفت: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، فرمانداران شهرستان‌ها و شهرداران موظفند، نسبت به معرفی یک خط تلفن ثابت مشخص بر روی میز مسوول دستگاه به اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به منظور هماهنگی و انجام برنامه‌های مورد نظر اقدام کنند البته مدیران باید شخصا در روز دیدار چهره به چهره پاسخگو باشند.

[ad_2]

Source link