دسترسی دانش‌آموزان به شبکه آموزشی شاد در خوزستان فراهم است

[ad_1]

کورش مودت روز یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه محلی بازتاب آبادان بیان کرد: بارگذاری محتوایی و اقدامات لازم برای دسترسی به این سامانه با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مدیران مدارس در استان هماهنگ شده و شرح وظایف مدیران، معلمان در این سامانه به آنها اعلام شده است.

وی به مشارکت پنج پیام رسان داخلی، سروش، ایتا، بله، ایگپ و روبیکا در سامانه آموزشی شاد اشاره کرد و افزود:به منظور ارتقای ضریب امنیتی سامانه شاد و رفع برخی دغدغه‌های معلمان و اولیا، برنامه‌های این سامانه که قرار بود از شنبه گذشته آغاز شود، با تاخیر یک هفته‌ای شروع می‌شود.

مودت گفت: در این شبکه معلمان ضمن ارایه درس می‌توانند کلیه دانش آموزان خود را کنترل و حضور و غیاب کنند و تا زمانی که مدارس تعطیل هستند این روند ادامه پیدا می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان سطح دسترسی دانش آموزان به اینترنت در خوزستان را ۷۰درصد اعلام کرد و افزود: آموزش از طریق سامانه شاد را برای آن دسته از دانش آموزانی که دسترسی به اینترنتی دارند از هفته آینده آغاز و درصدد هستیم شرایط لازم آموزش را برای دیگر دانش آموزان مناطق محروم را نیز فراهم کنیم.

مودت گفت: به تمام معلمان که با اینترنت و تلفن همراه شخصی خود اقدام به آموزش دانش آموزان کرده قرار است بسته‌های اینترنتی رایگان داده می‌شود.

وی ادامه داد:بر اساس  دستور رییس جمهوری به وزارت آموزش و پرورش تعطیلی مدارس تا ۳۰ فروردین ادامه خواهد داشت و شروع به کار واحدهای آموزشی پس از آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

[ad_2]

Source link