دستاورد مقاومت دوران دفاع مقدس، دشمن را مستأصل کرده است

[ad_1]

سردار سرتیپ جواد استکی عصر چهارشنبه در همایش شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: ‌امروز صهیونیست‌ها به نقش فرهنگ مقاومت در شکست‌های خود اعتراف می‌کنند.
وی ادامه داد: دفاع مقدس با تاریخ انقلاب گره خورده است زیرا مردم از پیش از انقلاب برای دفاع از ارزش‌های اسلامی جامعه، مدافعانه در صحنه ایستادند.
وی تصریح کرد: این فرهنگ را باید به نسل‌های آینده تقدیم کنیم زیرا چنین افتخاری در تاریخ کشور توسط مردم با وحدت و همبستگی پشت سر ولایت رقم خورد و این ملت توانست بیش از ۴۰ سال در برابر فشارها ایستادگی کنند.
عضو هیات امنای موزه دفاع مقدس افزود: غائله‌ گروهک‌های مختلف به‌عنوان مزدوران آمریکا و اسرائیل هجمهای بود که از همان ابتدای انقلاب آغاز شد و در هفته‌های اول پس از پیروزی انقلاب شاهد حمله به مراکز نظامی و انتظامی کشور بودیم.
وی با اشاره به رشادت مردم اصفهان در مقابله با غائله گروهک‌ها ادامه داد: پنج هزار نفر از شهدای استان اصفهان در مناطق غرب و بسیاری از آنها در مقابله با گروهک‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
سردار استکی تصریح کرد: با آغاز جنگ تحمیلی برخی ترسیدند ولی امام خمینی(ره) با تکیه بر آموزه‌های الهی، به مردم آرامش روانی دادند و جوانان در دفاع از اسلام راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدند.
وی اضافه کرد:پیشرو بودن فرماندهان از دستاوردهای دفاع مقدس بود لذا امروز هم فرماندهان جبهه مقاومت با تکیه بر همین الگو، خود در  صحنه دفاع پیشتاز هستند.
 فرمانده قرارگاه سیدالشهداء(ع) گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۰ سال در عرصه مقاومت حضور داشت و همواره پیشتاز مجموعه‌های تحت امر خود بود.
وی تصریح کرد: امروز برغم فشارها و تنگناهای اقتصادی اگر سخن از تهدید یا گوش چشمی به خاک کشور شود همه در عرصه دفاع حاضر می‌شوند.
 سردار استکی تصریح کرد: دشمن در فضای مجازی شایعه می‌کند که می‌خواهند برخی جزایر را به کشور دیگری واگذار کنند و با این عمیات‌ روانی قصد ایجاد بدبینی در مردم نسبت به نظام را دارند.
وی تصریح کرد: مردم ما هشت سال دفاع کردند تا ذره‌ای از خاک کشور به دست کشور دیگری نیفتد، اصلاً مگر امکان آن هست که بخشی از کشور جدا شود.
فرمانده قرارگاه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه افزود: دستگاه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی بخوبی دفاع نمی‌کنند و باید این مسائل و ارزش‌های دفاع مقدس به نحو احسن در جامعه تبیین شود. 
نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان به مناسبت ۴۰ سالگی دفاع مقدس عصر چهارشنبه در محل موزه دفاع مقدس اصفهان برگزار شد.
در این مراسم از نماد چهلمین سال دفاع مقدس و ۲۰ اثر ماندگار و مکتوب دفاع مقدس رونمایی شد.
کلنگ زنی نمازخانه باغ غدیر و مجموعه فرهنگی موزه دفاع  مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
 

[ad_2]

Source link