دامداران جوینی خواستار رفع مشکلات خود شدند

[ad_1]

یکی از این دامداران روز پنجشنبه در محل فرمانداری جوین به خبرنگار ایرنا گفت: گرانی سرسام آور قیمت نهادهای دامی در حالی که کمیابن نیز هستند سبب شرایطی سخت و فشار مضاعف غیرقابل تحمل به فعالان صوعت دامپروری شده است. 
وی که خواست نامش ذکر نشود افزود: صنعت گاورداری جوین در صورت تداوم روند افزایش قیمت نهاده‌های دامی رو به ورشستگی و تعطیلی خواهد رفت. 
این پرورش‌دهنده صنعتی گاو ادامه داد: ظرف ماههای اخیر قیمت هر کیلوگرم کنسانتره دامی از ۲۳ هزار به ۴۰ هزار ریال افزایش یافته است.

وی گفت: قیمت خرید سویا که به عنوان خوراک دام نرخ مصوب هر کیلوگرم ۲۷ هزار دارد نیز در بازار آزاد به ۱۵۰ هزار ریال رسیده است.
سرپرست جهاد کشاورزی جوین نیز در پاسخ به درخواست این دامپروران گفت: افزایش قیمت نهاده‌های دامی یکی از مشکلات تولیدکنندگان این صنعت است که منحصر به شهرستان جوین نیست بلکه در سطح کشور مطرح است.
علی‌اکبر قارزی افزود: اداره جهاد کشاورزی جوین تمام تلاش خود را برای جذب حداکثری نهاده‌های دامی و تبدیل آن به کنسانتره جهت توزیع بین دامداران بکار گرفته است. 
وی گفت: امسال تاکنون افزون بر سه هزارو ۵۰۰ تن کنسانتره بین دامداران در سطح شهرستان جوین توزیع شده است. 
نقاب، مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

این شهرستان با دو بخش “مرکزی و عطاملک” دارای چهار دهستان و ۵۳ روستا است. ۴۰ هزار نفر از جمعیت جوین ساکن روستاها هستند.

جوین ۱۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی و زیربخشهای باغداری، دامپروری و طیور دارد. علاوه بر سه هزار هکتار باغ، بخش دامداری جوین نیز شامل ۱۴۰ هزار راس دام سبک، ۱۵ هزار راس دام سنگین، ۲۹۳ هزار قطعه طیور سنتی و ۶۰ هزار قطعه طیور صنعتی است.

[ad_2]

Source link