دارنده مدال برنز جهان: لیگ تنها منبع درآمد کشتی‌گیران است

[ad_1]

«یونس امامی» روز یکشنبه در گفت و گویی در رابطه با تعطیلی مسابقات و به تعویق افتادن لیگ کشتی اظهار داشت: متاسفانه هنوز مجوز برگزاری مسابقات کشتی صادر نشده و فدراسیون هم پیگیر است که این مجوز را بگیرد. می‌دانم که فدراسیون و سازمان لیگ پیگیر هستند که لیگ را برگزار کنند چون برگزاری لیگ دغدغه کشتی‌گیران است و می‌خواهند آن را برطرف کنند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات در رشته‌های ورزشی دیگر عنوان کرد: می‌توان مسابقات کشتی را هم مثل دیگر رشته‌ها با رعایت نکات بهداشتی برگزار کرد. فدراسیون می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ روز قبل از مسابقات همه کشتی‌گیران را یک جا جمع کند و از همه تست بگیرد. بعد هم رقابت‌ها به صورت متمرکز در چند هفته برگزار شود.  

امامی در پایان گفت: فکر نمی‌کنم هیچ کشتی‌گیری مخالف برگزاری لیگ باشد چون لیگ تنها منبع درآمد کشتی‌گیران است. هیچ شغل دیگری نداریم و چشم انتظار برگزاری لیگ هستیم.  

امامی یادآور شد: بعد از پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ که در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتم برای آنکه شانس حضور در المپیک را داشته باشم با هماهنگی با کادر فنی به وزن ۷۴ کیلوگرم تغییر وزن دادم. هنوز در وزن جدید از لحاظ آمادگی و قدرتی بدنی و تکنیکی جا نیفتادم و تعویق بازی‌های المپیک فرصت بسیار خوبی است تا بتوانم در این وزن خود را پیدا کنم.

وی خاطر نشان کرد: البته در اواخر سال گذشته در رقابت‌های بین‌المللی ایتالیا در وزن ۷۴ کیلوگرم حضور یافتم که تجربه بسیار خوبی برایم بود و هنوز نیاز به حضور در میادین و مسابقات مختلف و رویارویی با حریفان دارم.

دارنده مدال نقره نوجوانان و ۲ مدال برنز جوانان و زیر ۲۳ سال جهان همچنین در خصوص تمرین در شرایط کرونایی نیز گفت: در این شرایط مجبوریم که در خانه تمرین کنیم و البته باشگاهی نیز داریم که به صورت شخصی و با رعایت همه مسایل بهداشتی در آن تمرین می‌کنم تا آمادگی خود را حفظ کنم.

[ad_2]

Source link