خیرین ۱۱۰ میلیارد ریال به بهزیستی اردبیل کمک کردند

[ad_1]

بهزاد ستاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بهزیستی استان در چهار حوزه اجتماعی، پیشگیری، توانبخشی و مشارکت‌های مردمی و اشتغال خدمات خود را در اختیار جامعه مددجویان خود قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: ۷۹ هزار مورد خدمات به معلولان از جمله تامین و توزیع وسایل کمک توانبخشی، وسایل بهداشتی، کمک هزینه مناسب‌سازی محیط زندگی معلولان و خودرو ارائه شده و ۲۶۴۸ نفر از مراکز روزانه، مراقبت در منزل، ویزیت در منزل از مراکز شبانه‌روزی خدمات دریافت کردند.

وی گفت: بهزیستی استان در ارزیابی سازمان بهزیستی از عملکرد ۶ ماه دوم ۱۳۹۸ حوزه‌های معاونت توانبخشی، حوزه مدیریت، معاونت پیشگیری، معاونت اجتماعی و معاونت مشارکت‌های مردمی و پشتیبانی رتبه‌های عالی و خوب را به خود اختصاص داد.

ستاری اظهارداشت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته دفاتر تحول اداری ، زنان و خانواده ، پیشگیری و درمان اعتیاد موفق به کسب رتبه اول نظام‌نامه نظارتی در بین استان‌های کشور و امور آموزش هم رتبه دوم شده است ، همچنین دفتر اشتغال و مسکن نیز رتبه عالی را در بین استان‌های دیگر بدست آورده است.

او افزود: حوزه‌های دفاتر مشارکت‌های مردمی و اشتغال ، فناوری اطلاعات و دبیرخانه مناسب‌سازی هم رتبه‌های خوبی را در کارنامه خود در بین استان‌های دیگر به ثبت رسانده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از راه‌اندازی مرکز ژنتیک خلخال در آینده نزدیک خبر داد و گفت: خط صدای مشاور ۱۴۸۰ نیز به عنوان مرکز مشاوره غیرحضوری فعالیت خود را به ۱۶ هزار نفر ارائه کرد و در امسال بیش از پنج هزار نفر از خدمات مشاوره ژنتیک بهزیستی بهره‌مند شدند.

۲۸ پایگاه سلامت اجتماعی و ۸۷ مراکز مشاوره حضوری بهزیستی در استان اردبیل فعال است.

[ad_2]

Source link