حمله ترامپ به نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا

[ad_1]

تارنمای خبری هیل گزارش داد «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا که برای یک گردهمایی انتخاباتی به ایالت «مینه‌سوتا» سفر کرده، در سخنرانی آپارتاید گونه خود حملات لفظی علیه «ایلهان عمر» نماینده زن مسلمان این ایالت در مجلس نمایندگان انجام داد.

ترامپ بارها خانم عمر را به دلیل انتقادهای او از راهبرد سیاست خارجی آمریکا به طور کلی و سیاست خارجی دولت ترامپ به طور خاص، آماج حملات خود قرار داده و در سال گذشته حتی خواستار بازگشت او به کشوری شد که از آن به آمریکا مهاجرت کرده است.

خانم عمر در ۱۳ سالگی از جنگ داخلی در سومالی گریخته و به آمریکا پناهنده شده و پس از تحصیل و طی مراحل رشد سیاسی در این کشور، به عنوان نماینده یکی از حوزه‌های انتخابیه ایالت مینه‌سوتا وارد مجلس نمایندگان شده است.

رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی عصر دوشنبه (به وقت محلی) با نام بردن از ایلهان عمر خطاب به طرفداران خود گفت: او چطور [در انتخابات] برنده شد؟ این زن دیوانه است. او زنی وحشتناک است که از کشور ما متنفر است.

ترامپ ادامه داد: چطور زنی که از کشور ما متنفر است [در انتخابات برنده] می‌شود؟ زنی که جز حرف‌های بد درباره کشور ما و اسرائیل و دیگر متحدان ما نمی‌گوید. او پلیس شهر مینیاپولیس (مرکز ایالت مینه‌سوتا) را سرطان خطاب کرد و [جو] بایدن هم دست از حمایت او بر نداشت.

اظهارات ترامپ در حالی است که «جورج فلوید» یک شهروند سیاهپوست آمریکایی در خردادماه در شهر مینیاپولیس به دست یک پلیس سفیدپوست کشته و باعث برافروختن آتش اعتراضاتی بسیار گسترده در سراسر آمریکا شد.

شهر مینیاپولیس اولین صحنه تظاهرات اعتراض مردم آمریکا در مخالفت با خشونت پلیس به ویژه در مقابل سیاه پوستان بود که با توسل ترامپ به نیروهای گارد ملی برای سرکوب شدید اعتراضات، شدت گرفت و باعث کاهش محبوبیت او در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شد.

[ad_2]

Source link