حماس، رژیم صهیونیستی را مسؤول کشته شدن سه کودک در غزه دانست

[ad_1]

به گزارش ایرنا از تارنمای روزنامه فرامنطقه‌ای “القدس العربی” در بیانیه مطبوعاتی حماس آمده است: حادثه جان باختن سه کودک که شب گذشته در اثر آتش سوزی در منزلشان که ناشی از روشن شدن شمع به جای قطع برق روی داد، در راستای بحران‌های انسانی است که عامل آن محاصره اسرائیل است که علیه ساکنان نوار غزه اعمال کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این فاجعه، مسؤولیت‌ نهادها و سازمان‌های بین‌المللی برای لغو محاصره نوار غزه را مضاعف می‌کند که رژیم صهیونیستی حدود ۱۳ سال بر این باریکه تحمیل کرده است.

کشته شدن این سه کودک فلسطینی درحالی روی داد که شرکت توزیع برق غزه از بازگشت سیستم وصل شدن هشت ساعته برق در مقابله با قطع بودن هشت ساعته آن خبر داد.

این اقدام یک روز پس از فعالیت دوباره تنها نیروگاه تولید برق غزه و ورود سوخت برای فعالیت آن انجام می‌شود.

نیروگاه تولید برق غزه به مدت ۲ هفته و به خاطر آن که اسرائیل گذرگاه تجاری “کرم ابوسالم” با نوار غزه را بسته و از ورود سوخت مورد نیاز برای فعالیت این نیروگاه جلوگیری می‌کرد، متوقف شده بود.

با توقف این نیروگاه، میزان کمبود برق در این بخش از فلسطین بیش از ۷۵ درصد تشدید شد.

رژیم صهیونیستی و حماس با میانجی‌گری کشور قطر بر سر آتش‌بس و کاهش تنش میان دو طرف روز سه‌شنبه به توافق رسیدند.

به موجب این توافق، رژیم صهیونیستی گذرگاه مرزی کرم ابوسالم را بازگشایی کرد و اجازه واردات سوخت به غزه را داد.

تنش در نوار غزه در هفته‌های اخیر افزایش یافته بود و از اوایل ماه آگوست، رژیم صهیونیستی، تقریبا هر روز مناطق مختلف نوار غزه را به بهانه رها کردن بالن‌های آتش‌زا، هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی قرار می‌داد.

[ad_2]

Source link