حریق جنگل های پره سر مهار شد

[ad_1]

 سید یحیی میرمسعودی غروب دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در محل وقوع این حادثه اظهار داشت: از روز گذشته بخش هایی از جنگل های سوزنی برگ واقع در محدوده روستای چران و سنگده پره سر که دچار آتش سوزی شده بود با تلاش بی وقفه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی مهار گردید.

 وی با بیان  عمدی بودن این  آتش سوزی خاطرنشان کرد: فرد متخلف که اقدام به این امر وحشتناک و تأسف بار کرده  شناسایی  و به دستگاه قضایی نیز معرفی شده است.

 میرمسعودی گفت: متأسفانه در این حادثه حدود یک هکتار از جنگل های سوزنی برگ این منطقه در آتش سوخت و برای جلوگیری از انتقال شعله های آتش به درختان اطراف همه توان و نیروها جانشفانی کردند.

 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی رضوانشهر افزود: درختان بعنوان سرمایه های ملی کشور محسوب می شوند و حفظ و نگهداری از این میراث ارزشمند وظیفه یکایک ما می باشد و برای پیشگیری از اینگونه حوادث تلخ باید چاره اندیشی شود.

پره سر در کناره جنوب غربی دریای خزر بین شهر انزلی و هشتپر در شهرستان رضوانشهر  قرار دارد.  جنگل‌های این ناحیه به صورت نسلی دست‌نخورده و سالم، کمربندی از درختان خزان‌کننده دوران سوم زمین‌شناسی را تشکیل می‌دهند. این جنگل‌ها که از آن به نام‌های جنگل‌های مرطوب یا خزری یاد می‌شود ارزش‌های زیست‌محیطی و اقتصادی زیادی دارند و در زمره میراث طبیعی جهانی محسوب می‌شوند.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا، دارای حدود ۶۰ هزار هکتار جنگل و ۱۲ هزار هکتار مرتع می باشد و در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

[ad_2]

Source link