حذف سهمیه شکر صنف و صنعت خراسان رضوی از طرح تنظیم بازار

[ad_1]

علی غفوری مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از این ستاد تنظیم بازار کل کشور شکر را با ارز دولتی و قیمت کمتر نسبت به بازار در اختیار خانوار، صنف و صنعت در استانها قرار می‌داد که خراسان رضوی نیز از این محل سهمیه‌ای دریافت می‌کرد.

وی اضافه کرد: امسال از آنجا که واردات شکر با ارز نیمایی انجام می‌گیرد و با قیمت بالاتری تامین می‌شود لذا ستاد تنظیم بازار کشور دیگر سهمیه‌ای از شکر برای حوزه‌های صنف و صنعت استانها اختصاص نمی‌دهد اما کماکان سهمیه شکر خانوار استانها توسط ستاد تنظیم بازار کشور تامین خواهد شد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: هم اینک سهمیه شکر بخش خانوار استان از ستاد تنظیم بازار کشور برای ماه رمضان، چهار هزار و ۴۴۴ تن است که قرار است در بسته‌بندیهای یک کیلویی به قیمت هر کیلوگرم ۵۹ هزار ریال تحویل خانوار شود اما سهمیه‌ای برای واحدهای صنفی و صنعتی استان از این محل اختصاص نیافته است.

غفوری مقدم افزود: با این حال درصدد هستیم شکر با قیمت هر کیلوگرم ۶۲ هزار ریال را تامین و در اختیار واحدهای صنعتی و صنفی خراسان رضوی قرار دهیم یا این که این واحدها خود نسبت به تامین شکر مورد نیازشان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه موجودی شکر هم در استان خراسان رضوی و هم در کشور زیاد است و مشکلی در تامین آن نیست.

سرانه مصرف شکر هر ایرانی بین ۲۶ تا ۳۰ کیلوگرم است و سالانه حداکثر دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکر در کشور مصرف می‌شود.

هم اینک ۸۰ هزار تن شکر در انبارهای خراسان رضوی موجود است.

[ad_2]

Source link