جنگنده‌های سعودی ۱۰۰ نوبت یمن را بمباران کردند

[ad_1]

به گزارش المسیره یمن، سریع افزود: جنگنده بمب افکن های عربستان مناطق مختلف یمن را بمباران کردند؛ اما اغلب این حملات به استان های مأرب و الجوف انجام شد.

وی همچنین گفت: نیروهای ائتلاف سعودی طی این مدت، ۱۲ حمله زمینی انجام دادند که این حملات توسط ارتش و کمیته های مردمی یمن دفع شد.

وی در توییتی نوشت که نیروهای یمن عملیات هجومی گسترده ائتلاف سعودی در منطقه «رشاحه» واقع در منطقه نجران واقع در مرز با عربستان سعودی را دفع کردند و مهاجمان با خسارات جانی میدان نبرد را ترک کردند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه گذشته به طور رسمی از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس ۲ هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید است؛ اما هنوز از اعلام آتش بس یکجانبه عربستان در جنگ یمن ساعاتی نگذشته بود که سعودی ها و همپیمانان آن بامداد پنجشنبه حملات همه جانبه ای را در شمال یمن آغاز کردند و ائتلاف دوباره نشان داد که حتی برای چند ساعت نیز به قول و وعده های خود پایبند نیست.

در همین رابطه محمد عبدالسلام سخنگو و رییس هیأت انصارالله در مذاکرات صلح یمن، گفت: آتش بس اعلام شده از سوی عربستان، کلاهبرداری و برای گمراه کردن افکار و اذهان جهانیان است.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت شش سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.

[ad_2]

Source link