جابجایی روزانه حدود ۵۶۰ کامیون چغندرقند از خوزستان

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان غلامعباس بهرامی‌نیا روز چهارشنبه اظهارداشت: روزانه بین ۱۲ تا ۱۵ هزار تن گندم از شهرهای استان خوزستان، ۳۴هزار تن تره بار و ۲۲ هزار تن چغندرقند از شهرستان‌های دزفول، اندیمشک و شوش توسط ۲ هزار و ۷۹۰ کامیون به سایر نقاط مختلف کشور جابجا می‌شود و در همین راستا سهم جابجایی محصول چغندرقند به تنهایی بطور میانگین روزانه ۵۶۰ کامیون در روز است.

وی مهمترین مقاصد چغندر قند را استان‌های اصفهان، فارس، کرمانشاه، همدان، قزوین و چهارمحال و بختیاری عنوان کرد و افزود: به منظور تقویت ناوگان جهت حمل محمولات چغندر از مبدا شهرهای شمالی خوزستان شامل شوش، اندیمشک و دزفول اقداماتی برای هدایت کامیون‌ها به این مناطق از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در دستور کار قرار گرفت.
بهرامی‌نیا مدیریت تخصیص کامیون خروج کالا از بندر امام خمینی(ره) را یکی از اقدامات انجام شده برای جبران بخشی از کمبود کامیون جابجایی چغندرقند عنوان کرد و گفت: کامیون‌دارانی که از تاریخ ۱۴ خرداد به بعد بارنامه حمل چغندرقند از مبدا اندیمشک، شوش و دزفول داشته باشند، یک مجوز دریافت بار خارج از نوبت بدون نیاز به انتظار جهت دریافت بار از بندر امام خمینی(ره) دریافت می‌کنند که در این خصوص اطلاع رسانی گسترده به رانندگان از طریق سالن‌ها و مانیتورهای اعلان بار و گروه‌های مجازی رانندگان انجام می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین به عنوان راهکار تشویقی برای تمامی کامیون‌هایی که دارای پنج فقره بارنامه حمل چغندر از مبدا اندیمشک، شوش و دزفول از تاریخ ۱۴ خرداد به بعد باشند، یک جفت لاستیک تشویقی در نظر گرفته شده است.
بهرامی‌نیا با بیان اینکه اقدامات لازم درخصوص ارسال کامیون به خوزستان و رصد آنها با تشکیل ستاد در تهران و استان انجام شده است، گفت: تلاش بر این است با ارائه بسته‌های پیشنهادی تشویقی، حمل محصول چغندر از خوزستان به روزانه ۸۰۰ تا یک هزار نوبت در روز برسد.

به گزارش ایرنا براساس چشم‌انداز کشاورزی خوزستان تا سال ۱۴۱۰ چغندرقند در سطح ۸۰ هزار هکتار کشت و ۶ میلیون تن محصول تولید شود. خوزستان برای جذب این میزان چغندرقند به ۱۰ کارخانه جدید قند نیاز دارد.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۶.۲ میلیون تن محصولات زراعی، باغی و شیلاتی و عمل آوری ۱۲۴ نوع محصول از حیث کمیت و تنوع تولید محصول رتبه نخست را در کشور دارد.
قرار است با اجرای کامل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبر معظم‌ انقلاب در خوزستان که تاکنون ۲۹۵ هزار هکتار آن اجرا شده میزان تولیدات بخش کشاورزی این استان به ۲۵ میلیون تن برسد ضمن آنکه ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

[ad_2]

Source link