ثبت ۷۰۰ ایده در هشتمین جشنواره ملی رویش

[ad_1]

غلامرضا غفاری بعد از ظهر دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره ملی رویش که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: دانشجویان فعال عرصه کانون های فرهنگی دانشجویی، بخش مهمی از فعالیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را انجام می دهند.

وی درباره جشنواره رویش، خاطرنشان کرد: این جشنواره از سال ۱۳۹۷ با یک وقفه سه ساله آغاز بکار کرد و سال گذشته هفتمین جشنواره آن در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. این جشنواره قرار بود امسال در گیلان برگزار شود که با شرایط فعلی و شیوع کرونا این امکان فراهم نشد.

غفاری ادامه داد: اقدامات کلیدی طی ۲ سال اخیر در مقیاس ملی برای فعالیت های کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشگاهی انجام شده است.

وی با بیان اینکه جشنواره رویش در مقیاس ملی برگزار شد، اظهار داشت: در این ۲ سال نسبت به برگزاری جشنواره های تخصصی که از سوی کانون های دانشگاه های انجام می شد، اهتمام داشتیم.

به گفته معاون وزیر علوم، توانمندسازی و ارتقای دانش دانشجویان از طریق کانون ها یکی از اهداف برگزاری جشنواره بود. کارگاه های آموزشی در کنار جشنواره و چهار کارگاه به منظور توانمندسازی و ارتقای دانش مجموعه های کانونی انجام شده است.

وی گفت: هوشمندی فعالان دانشجویی و کنشگری مجموعه دانشجویان به ویژه دانشجویان کانونی بسیار قابل توجه است. پویش سیل مهربانی در سال گذشته یا مجموعه کانون های خیریه و امداد در امسال نمونه کنشگری هوشمندانه دانشجویان ماست.  

وی با بیان اینکه جشنواره هشتم رویش با شرکت ۸۷ دانشگاه برگزار شد، افزود: برخی دانشگاه ها به صورت برخط پس از بروز کرونا و برخی دیگر پیش از کرونا این جشنواره را ادامه دادند و پنج هزار و ۳۸۰ کانون فرهنگی، هنری، دینی، اجتماعی در این جشنواره شرکت کردند. همچنین ۱۶ هزار و ۴۰۰ فعالیت در این دوره ثبت شد.

معاون فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه برخی از فعالیت ها به صورت فردی و برخی دیگر به صورت گروهی انجام شد، اظهار داشت: بیش از ۷۰۰ ایده در این دوره از جشنواره به ثبت رسید، همچنین دسته بندی دانشگاه ها بر اساس جمعیت دانشگاه و تعداد دانشجویان انجام شد؛ در این جشنواره دانشگاه ها را به سه دسته دانشگاه های بیش از ۱۰ هزار نفر، دانشگاه های بین ۳ تا ۱۰ هزار نفر و دانشگاه های کمتر از ۳ هزار نفر دسته بندی کردیم.

غفاری درباره شاخص های ارزیابی کانون ها گفت: شاخص هایی برای ارزیابی کارهای دانشجویان تعیین شد که فعالیت های دانشجویان باید حداقل ۵۰ درصد امتیازهای را کسب کنند.

[ad_2]

Source link