ثبت نام ۹۹ درصدی دانش‌آموزان در مدارس البرز

[ad_1]

سالار قاسمی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا اظهارداشت: فرآیند ثبت نام برای ۳۹۳ هزار و ۶۶۴ دانشآموز در دوره پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم درمدارس دولتی انجام شده است. 
وی با اشاره به اینکه وضعیت ثبت نام در مدارس دولتی و غیردولتی استان البرز ۹۳.۴۶ درصد است،خاطرنشان کرد: تا امروز دراستان ۴۶۰ هزار و ۶۰۶ دانش آموز نامشان در سامانه سناد مدارس استان ثبت شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز  بیان داشت: دانش آموزان درسال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در۲ هزار و ۷۱۳ کد مدرسه و ۱۸ هزار و ۷۰۹ کلاس درس سازماندهی می شوند.
قاسمی تصریح کرد: برآورد ثبت نام برای دانش آموزان پایه اول دراین استان  ۴۶ هزار نفر است که از این تعداد تا کنون ۹۸ درصد ثبت نام کردند.
وی اضافه کرد: در پایه اول ابتدایی مدارس دولتی  ۳۴ هزار و ۵۱۴ نفر که ۹۴.۲ درصد از جمعیت دانش آموزی پیش بینی شده می شود و ۸ هزار ۴۷۷ نفر در مدارس غیر دولتی نام نویسی کردند.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی ثبت نام برای کل دانش آموزان دوره ابتدایی ۲۵۶ هزار نفراست، یادآورشد: تا کنون ۲۱۶ هزار و ۲۲۲ نفر در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز نام نویسی شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: با توجه به وضعیت کرونایی دردوره پیش دبستانی تا کنون ۶۷۶ دانش آموز که ۳.۶۹ درصد می شود ثبت نام کرده اند درحالی که این آمار در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار نفربوده است.
وی گفت: تا کنون درپایه هفتم دولتی ۳۲ هزار و ۳۶ نفر وغیردولتی ۴ هزار و ۶۹۸ نفر، درپایه دهم نیز در مدارس دولتی ۲۶ هزار و ۱۵۰ نفر و در مدارس غیردولتی ۴ هزار و ۲۲۳ نفراست.
قاسمی عنوان کرد: درمدارس استثنایی البرز تا کنون یک هزار و ۷۵۵ دانش آموز ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: باقی مانده دانش آموزان در فرآیند تحصیلی قرار دارند و پیش بینی می شود در روزهای آینده این فرایند پایان یابد.
وی یادآورشد: با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی استان به دلیل مهاجرت پذیری پیش بینی می شود، جمعیت دانش آموزی البرز به بیش از۵۰۰ هزار نفر که رشدی بین ۱۲ تا ۱۵ درصد خواهد داشت، برسد.
 مدیرکل آموزش و پرورش البرز به آغاز سال تحصیلی در ۱۵ شهریور ماه پرداخت و اضافه کرد: پیش از آغاز سال تحصیلی ثبت نام دانش آموزان انجام خواهد شد و در صورت وجود استثتا جای هیچ نگرانی نبوده و دانش آموزان می توانند در کلاس های خود شرکت کند.

وی تاکید کرد: توزیع کتاب درسی دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید از سوی مدارس و مراکز توزیع کتاب دراستان البرز نیز درحال انجام است.

[ad_2]

Source link