تکمیل طرح‌های نیمه تمام چهارمحال و بختیاری سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

[ad_1]

اقبال عباسی عصر روز شنبه در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: در استان ۹۵۰ طرح نیمه تمام در حوزه‌های مختلف وجود دارد که با توجه به ناکافی بودن اعتبارات، اجرای این طرح‌ها زمانبر خواهد بود.

به گفته وی، واگذاری این طرح‌ها به بخش خصوصی یکی از راه‌های تکمیل و آماده بهره برداری شدن است.

عباسی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرای طرح‌های ورزشی، آموزشی و بهداشتی که قابلیت واگذاری را دارند به بخش خصوصی واگذار کنند تا بتوان با فعال شدن این طرح‌ها زمینه استفاده را برای عموم مردم فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه برخی از طرحهای قابل واگذاری به دلیل اینکه سال‌ها نیمه تمام باقی‌ماندند، هدف اولیه خود را از دست دادند و باید تغییر کاربری داده شود، افزود: امکان تغییر کاربری این طرح‌ها برای بخش خصوصی نیز فراهم شده است.

عباسی اظهار داشت: امسال بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار به استان از محل‌های مختلف اختصاص داده شده است که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: از این میزان ۱۶ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز به دستگاه‌های اجرایی و ۱۳ میلیارد تومان نیز برای پروژه‌های قابل واگذاری اختصاص داده شده است که روز شنبه این اعتبارات برای شهرستانهای مختلف تخصیص داده شد.

وی با  تاکید در ۲ سفر گذشته معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه نیز اعتباراتی به برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و یا احداث و تکمیل جاده شهرکرد به شلمزار به ناغان و پل زره، و کمربندی بروجن اختصاص داده شد.

وی در ادامه با اشاره روز خبرنگار گفت: یک قطعه زمین به خانه مطبوعات استان برای احداث ساختمان خانه مطبوعات و همچنین معرفی خبرنگاران برای دریافت تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی(کرونا) برای حمایت از این قشر اختصاص داده شد.

[ad_2]

Source link