تولید ۳۳ هزار پتو در هلال‌احمر ویژه شرایط اضطراری

[ad_1]

ظاهر رستمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در تولید این «پتوهای امدادی نمدی»، سبک بودن، قیمت پایین، کیفیت بالا همانند یک عایق حرارتی طبق استانداردهای بین المللی سازمان های امدادرسان در حوادث غیر مترقبه رعایت شده و این پتوهای امدادی در ابعاد ۲.۲ در طول و ۱.۶ متر عرض به دست نیروهای داخلی و بومی تولید می شوند که مناسب خواب برای یک فرد آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

وی ادامه داد: این پتو که ۲.۵ کیلوگرم وزن دارد، کالای مناسبی برای جا به جایی و توزیع در میان زلزله زدگان، سیل زدگان و اسکان اضطراری و موقت به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید ۲۳۰ هزار ماسک سه لایه، ۱۰۰ هزار لباس بیمارستانی(از اواسط اسفند ۹۸ تا پایان اردیبهشت ۹۹) خبر داد و گفت: از این ماسک های سه لایه برای محافظت در برابر ذرات معلق گرد و غبار و آلودگی های ویروسی و  پیشگیری از عفونت های ریوی و بیماری های واگیردار استفاده می شود و لباس بیمارستانی تولیدی این شرکت نیز که به‌ صورت یکسره شلوار و پیراهن و کلاه بهم چسبیده می باشد در مکان‌ های مختلف از جمله بیمارستانی، صنعتی، دارو سازی، انرژی اتمی و صنایع غذایی کاربرد دارد.

رستمی با اشاره به اینکه این شرکت در ایام شروع ویروس کرونا در کشور با تمام ظرفیت پرسنل خود فعال بوده است،  اضافه کرد: با تلاش و همت کارکنان این شرکت در چهار ماه گذشته ۲۱ هزار دست انواع پوشاک و ژیله و سایر اقلام و تجهیزات امدادی مورد نیاز نیروهای امدادی در شرکت صنایع نساجی هلال ایران تولید شده است.

وی گفت: تولید لباس های امدادی از جمله بلوز و شلوار زیرگرم، پیراهن ستادی آستین بلند، تی شرت های یقه تنیسی دو و سه دکمه، شلوار ۶ جیب امدادی، اسپلیت شلوار، مانتو ستادی طرح دار، جلیقه عملیاتی و ژیله های ستادی عملیاتی و پتوهای امدادی برای توزیع در شرایط اضطراری انواع حوادث که شرایطی غیر قابل انتظار، ناگهانی و خسارت بار هستند نیز از دیگر محصولات تولیدی این شرکت صنایع نساجی است.

شرکت صنایع نساجی هلال ایران یکی از شرکت های بزرگ زیر مجموعه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است که در زمینه تولید  انواع چادرهای امدادی و مسافرتی، پتو، پوشاک و محصولات نساجی فعالیت می کند.

اکنون در صنایع نساجی هلال‌احمر ایران به جزو تولید ماسک سه لایه و لباس بیمارستانی مورد نیاز مردم و کادر درمانی و بیمارستانی برای مقابله با ویروس کرونا بالغ بر چندین نمونه چادر طبق محیط های آب و هوایی استان‌های مختلف کشور، انواع مختلف چادرهای اسکان اضطراری و بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث تولید می شود که می توان به تولید انواع چادرهای امدادی، اقلیمی (۶ ضلعی)، اختصاصی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، آکاردئونی، ۲۴۰ متری چند منظوره (راب هال)، استراحتگاه گروهی (۲۴ نفره)، نظامی، استتار، مسافرتی کامپوزیتی، فنری و ضد حشره اشاره کرد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

[ad_2]

Source link