توسعه کشت گیاهان دارویی در چهارمحال وبختیاری یک ضرورت است

[ad_1]

محمدرضا قدسی روز سه شنبه در آیین معارفه رییس جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری افزود: این استان با میانگین بارش ۵۷۳ میلیمتر قابلیت خاص در حوزه کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و گل ساخه بریده دارد.

وی گفت: برای توسعه استان و همچنین مقابله با مشکل بیکاری در این استان که در ردیف‌ استانهای با بالاترین میزان بیکاری قرار دارد، توسعه بخش کشاورزی یک ضرورت است.

قدسی بر احداث گلخانه در این استان تاکید کرد و گفت:  در برخی استانهای کویری که با مشکل تامین آب برای کشاورزی مواجه‌ند، احداث گلخانه در جایگاه بالای قرار دارد اما بی‌توجهی به بحث احداث گلخانه در این استان غیرقابل پذیرش است.

وی ، احداث گلخانه در مناطق مختلف با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های موجود با هدف صادرات محصول را یادآور شد، گفت: با پایین آمدن محصول کشاورزی  افزایش میزان تولید صرفه اقتصادی طرح گلخانه برای کشاورز و تولید کننده بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت و توان جوانان با علم و دانش در حوزه مدیریتی جهادکشاورزی در اولویت قرارگرفته، افزود: باید به دور سیاسی‌کاری در پست‌های مدیریت از نیروهای جوان و متخصص استفاده کرد.

رییس جدید سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین به ظرفیت‌های استان در حوزه آب و خاک به عنوان یک پتانسیل در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: باید از توان علمی در کنار ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در حوزه کشاورزی استفاده کرد.

عطالله ابراهیمی، به تدوین سند آمایش سرزمین به عنوان یک زیرساخت برای تحول در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: تامین امنیت غذایی در کشور برعهده جهاد کشاورزی است و باید از تمام ظرفیت برای تامین امنیت غذایی کشور استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، در این آیین از زحمات ۵ ساله ذبیح الله غریب تقدیر و عطالله ابراهیمی به عنوان رییس جدید جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری معر شد.

[ad_2]

Source link