توزیع بیش از ۱۸ هزار قرص نان بین نیازمندان شیروان

[ad_1]

رسول تقی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کار خداپسندانه به همت خیران، مردم و اتحادیه نانوایی ها انجام شد.

وی با بیان اینکه برای تهیه نان های توزیعی مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال جمع آوری شد گفت: برای خانوارهای روستایی و شهری به تناسب جمعیت آنها ۲ تا چهار عدد نان از سوی نانوایی ها به طور رایگان عرضه شد.

تقی زاده با اشاره به اینکه این کار خیرخواهانه همچنان ادامه دارد افزود: توزیع نان بین نیازمندان برای نخستین بار با مبالغ جمع آوری شده  از خیران و مردم برای بخشی از کمک معیشت کارگران فصلی، ساختمانی و غیره که روی مزارع مشغول کار هستند صورت گرفت.

رییس اتحادیه نانوایان شیروان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بیکاری کارگران و کاهش درآمدها، هدف این بود که نیازمندان و مستضعفان حداقل در تأمین نان روزانه دچار مشکل نشوند.

به گفته تقی زاده، میانگین مصرف آرد در این شهرستان تا سال ۸۸ ماهانه هزار و ۷۰۰ تن بود که هم اینک این میزان به هزار و ۲۰۰ تن کاهش یافته و سرانه مصرف آرد هر فرد در این شهرستان ماهانه ۶ کیلوگرم است.
در شهرستان شیروان ۲۵۰ واحد نانوایی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۱۱۰ نانوایی در شهر و ۱۴۰ نانوایی در روستاها مستقرند.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

[ad_2]

Source link