تمهیدات دانشگاه امیرکبیر در روزهای کرونایی

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سیاوش خرسندی در مراسم مجازی نکوداشت درگذشتگان بخش سلامت و بیماران مبتلا به کرونا با اشاره به تلاش های این دانشگاه در راستای اقدامات پیشگیرانه و کنترل کرونا ویروس افزود: با شیوع بیماری کرونا دانشگاه امیر کبیر با برگزاری کلاس‌های مجازی و آنلاین تلاش کرد تا وقفه‌ای در تحصیل دانشجویان ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: شیوع کرونا بحران گسترده ای است که در تمام جهان با آن مواجه هستیم. بنابراین دانشگاه امیر کبیر تلاش دارد در این بحران از بُعد تحصیلی و حمایت‌های دانشجویی فعالیت هایی متناسب با شرایط حاضر ارائه کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: بخش مشاوره دانشگاه در ماه‌های اخیر با تمام توان وارد صحنه شد تا دانشجویان بتوانند از خدمات این مرکز در زمان قرنطینه استفاده کنند.

خرسندی با بیان اینکه، مرکز بهداشت دانشگاه امیرکبیر نیز در حوزه پیشگیری و کنترل این بیماری تلاش‌های زیادی انجام داده است، اضافه کرد: قبل از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، تمهیدات مفیدی برای کاهش و پیشگیری بیماری کرونا انجام شد و باتوجه به تمهیدات پیشگیرانه، با کمترین افراد بیمار مواجه بودیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: وظیفه خود می‌دانیم که قدردان جامعه سلامت کشور باشیم. جامعه سلامت کشور درسی از خود به یادگار گذاشت که یکی از نشانه‌های آن تقویت خودباوری است.

به گفته وی، شرکت های دانش بنیان این دانشگاه نیز هم راستا با پزشکان و پرستاران تلاش کردند تا با تولید محصولات دانش بنیان نیازهای کشور را که به واسطه شیوع کرونا ایجاد شده، تامین کنند.

خرسندی به راه اندازی پویش همدلی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد و گفت: در این پویش کمک‌های اساتید و کارکنان جمع‌آوری و به افراد نیازمند اهدا می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: جلسات و نشست‌های هفتگی نیز به صورت مجازی برگزار می شود تا در این دوران ارتباط دوسویه با دانشجویان داشته باشیم.

کرونا عیار واقعی ملت ایران را آشکارتر کرد

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز گفت: پدیده نوظهور حادثه کرونا و اتفاقات پس از آن عیار واقعی ملت و مردم ما را آشکارتر کرد.

حجت الاسلام سیدمهدی میراحمدی افزود: این ویروس اکثر نظام های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظام‌های سلامت و درمان دنیا را با چالش‌های متعددی مواجه کرده، اما در ایران این نوع چالش ها به فرصت تبدیل شده و شاهد همبستگی و افزایش مسئولیت پذیری میان مردم بوده ایم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه با شیوع بیماری کرونا شاهد آن هستیم که داشته های معنوی مردم افزایش یافته است، اظهار داشت: سرمایه اجتماعی هر کشور و ملتی داشته های معنوی است. درست است که ایران و ایرانی ریشه کهن دارد، اما آنچه باعث شد که این ریشه ها خشکیده نشود، ارزش های معنوی است.

حجت الاسلام میراحمدی ادامه داد: این نشست به پاس قدردانی از جامعه سلامت کشور است؛ چراکه این افراد بدون هیچ گونه هراسی ایثار و جانفشانی کردند.

مراقب موج دوم و سوم بیماری باشیم

دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی نیز در این مراسم مجازی گفت: بیماری کرونا باعث شد مردم ایران بیش از پیش با یکدیگر هم دل و هم‌بسته شوند. این بیماری روند روبه نزول را در کشور دارد و با کمک همه افراد و سازمان ها این ویروس در حال کنترل در کشور است.

مردانی افزود: باتوجه به اینکه در کشور ویروس کرونا کنترل شده است، اما باید مراقب موج دوم و سوم این بیماری باشیم. بنابراین همچنان باید بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، تاکنون دارو و واکسن قطعی برای این بیماری شناسایی نشده است، اما کشورهای جهان درحال فعالیت برای ساخت دارو و واکسن این بیماری هستند.

متخصص بیماری های عفونی اضافه کرد: مسوولان سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که نمی‌توان پایان دقیقی برای اپیدمی تعیین کرد؛ چرا که این بیماری جدید است.

مردانی اظهار داشت: در شرایط فعلی رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین راه های کنترل بیماری کرونا به‌شمار می‌روند.

[ad_2]

Source link