تعاونی‌های کردستان روزانه ۲۵۰۰ عدد ماسک تولید می‌کنند

[ad_1]

علی اصغر عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این واحدهای تعاونی هم اکنون ۳۰ خیاط مشغول بکارند که در کنار دوخت و دوز البسه، روزانه این تعداد ماسک را نیز برای استفاده مردم تولید می‌کنند.

وی اضافه کرد: این واحدها شامل تعاونی پوشاک باران سنندج با ظرفیت تولید روزانه یک هزار عدد ماسک، مهرجامگان قروه با ظرفیت تولید یک هزار عدد و پرنیان کامیاران با ظرفیت ۵۰۰ عدد ماسک به این امر اشتغال دارند.

معاون تعاون مدیرکل کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و بدلیل نیاز مصرف جامعه، شرکت‌های تعاونی مختلف این استان اقدام به تولید ماسک، مواد ضدعفونی و البسه بیمارستانی مورد تایید وزارت بهداشت کردند.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار عدد ماسک توسط این واحدها تولید و روانه بازار مصرف شده تا بخشی از نیاز جامعه در این خصوص تامین شود.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ بود که ابتلا پنج شهروند قمی به ویروس کرونا (کووید۱۹) تایید شد و طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی  تاکنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۹ نفر در کشور، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است.

ویروس‌ کرونا نخستین‌بار در سال ۱۹۶۵ کشف شد و مطالعه روی آن به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت.

این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌ که آخرین نوع آن در دسامبر (آذر- دی) ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا ظهر چهارشنبه ۲۵ تیر ماه در مجموع ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

همانند روز گذشته استانهای آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link