تظاهرات گسترده در یونان علیه قانون ممنوعیت تظاهرات

[ad_1]

 به گزارش ایرنا، شهروندان آتنی در جریان تظاهرات شان، خواستار عدم رای نمایندگان پارلمان  به طرح قانون ممنوعیت  شدند .

معترضین در شهر آتن با تجمع در میادین اصلی این شهر در حالیکه نمایندگان پارلمان مشغول ابراز دیدگاه های خود در مورد طرح قانون ممنوعیت برپایی تظاهرات و نحوه محدویت کردن آنها بودند، بسوی پارلمان این کشور واقع در مرکز شهر آتن راهپیمایی کردند.

معترضین تلاش کردند وارد پارلمان شوند که با عکس العمل شدید نیروهای امنیتی روبرو شدند.

نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور و باتوم استفاده کردند و شدت استفاده از گاز اشک آور به حدی بود که ساکنان نزدیک به پارلمان یونان با مشکلات تنفسی روبرو  و تعدادی از آنان به بیمارستان های شهر انتقال داده شدند.

 بر اساس گزارش رسانه های خبری یونان، تظاهرات گسترده ای نیز در شهر تسالونیک واقع در شمال و دومین شهر بزرگ این کشور نیز برگزار گردید.

 در خلال این تظاهرات نیز درگیری های شدیدی بین نیروهای امنیتی و معترضین صورت گرفت و تعدادی نیز در این درگیری ها زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

به رغم تظاهرات یاد شده ،طرح یاد شده با 187 رای مثبت، در مقابل 111 رای منفی نمایندگان پارلمان یونان، به تصویب رسید.

تحلیلگران مسایل سیاسی و اقتصادی یونان در این رابطه می گویند، دولت راستگرای یونان با توجه به رو به وخامت گذاشتن اقتصاد کشور به علت شیوع ویروس کرونا و افزایش نرخ بیکاری از 15 درصد به 19 درصد، این طرح را به پارلمان ارایه کرد تا درصورت اعتراض جدی معترضین به طرح های آتی دولت ، بتواند با استفاده از این قانون و بکارگیری نیروهای امنیتی مانع تجمعات اعتراضی شود.  

[ad_2]

Source link