تصمیم ویژه‌ای برای استان خوزستان به لحاظ شیوع کرونا گرفته شود

[ad_1]

محسن موسوی زاده نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها روز پنجشنبه در سخنان پیش از نطق سی و دومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها به حاد شدن اوضاع کرونا در استان خوزستان نیز اشاره کرد و گفت: در این استان وضعیت قرمز اعلام شده است و توقع داریم اعضایی از ستاد کرونا در خوزستان مستقر شوند یا اینکه برای این استان تصمیم‌گیری ویژه‌ای شود.

وی با بیان اینکه ایجاد شورای شهر باعث ایجاد نظام عدم تمرکزی شده است، گفت: شورای شهر تک‌بعدی نبوده و وظایف متعددی در حوزه‌های مختلف دارد. همچنین در حفظ توسعه پایدار شهر و روستا نقش‌ ویژه‌ای ایفا می کند.
موسوی همچنین با یادآوری این نکته که چند سالی است انتخابات شوراها با ریاست جمهوری هم‌زمان شده است، اظهار داشت: هرچند این موضوع باعث صرفه‌جویی اقتصادی شده اما در حین شمارش آرا مشکلاتی به وجود می‌آید.
وی به موضوع طرح‌های معطل‌مانده نیز پرداخت و افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که شوراها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند مربوط به لوایح متعددی است که در کمیسیون شوراهای مجلس مانده است.
موسوی با انتقاد از اینکه بعد از گذشت ۲.۵ سال از عمر شورای پنجم در کشور هیچ‌کدام از اعضای شوراها در کمیسیون‌های مجلس دعوت نشده‌اند و این موضوع در شأن و جایگاه شوراها نیست، گفت: ما توقع داریم این نهاد بتواند در زمان وقوع اختلاف میان شهرداری‌ها و شوراهای شهر میانجیگری کرده و مشکل را داوری کند تا مشکل هر چه سریع‌تر حل شود.
موسوی زاده افزود: در شش برنامه توسعه گذشته هیچ اصلی به مدیریت شهری و شوراهای شهر اختصاص نیافته است که توقع داریم در برنامه هفتم توسعه این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

[ad_2]

Source link