تشکیل ١٣١ پرونده تخلف بخش سلامت در آذربایجان‌غربی

[ad_1]

غلامرضا بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده تخلف واحدهای صنفی در حوزه سلامت گران‌فروشی، عرضه نکردن محصول، صادرنکردن فاکتور، احتکار و عواملی از این قبیل بوده است.

وی تاکید کرد: ارزش ریالی پرونده‌های کشف شده چهار میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال برآورد شده است. 

وی ادامه داد: در مجموع تاکنون حدود ٢ هزار مورد بازرسی از واحدهای توزیع مواد بهداشتی، تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها در آذربایجان‌غربی انجام شده است. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: تمام مراحل توزیع و پخش تولید الکل، دستکش و ماسک در آذربایجان‌غربی با حضور بازرس مقیم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌گیرد.

بابایی افزود: همچنین بازرسی‌های مستمر و شبانه‌روزی بازرسان این سازمان از مراکز توزیع اقلام بهداشتی از جمله داروخانه‌ها، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: شهروندان هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار و دیگر تخلفات صنفی را به بازرسان گزارش دهند.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس بگیرند.

وی ادامه داد: این سامانه جهت دریافت هرگونه گزارش گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی و هرگونه تخلفات صنفی در خدمت عموم شهروندان است.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه اقلام فوق در واحدهای تولیدی بازرس مقیم وجود دارد که تمام تولیدات واحدهای تولید کننده جهت توزیع تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان می‌شود.

به گزارش ایرنا، رسیدگی به قیمت‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی در طول سال از وظایف سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی است.

با انتشار خبر شیوع بیماری کرونا، برخی افراد سودجو اقدام به احتکار اقلام پیشگیری از این بیماری کردند که در یک هفته گذشته، میلیون ها عدد از انواع اقلام شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستکش در آذربایجان غربی کشف و ضبط شده‌است.

[ad_2]

Source link