تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا به امارات رسما تایید شد

[ad_1]

تارنمای روزنامه نیویورک تایمز بامداد سه شنبه نوشت: خاندان سلطنتی اسپانیا دو هفته پس از رسانه‌ای شدن تبعید خودخواسته «خوان کارلوس اول» پادشاه پیشین این کشور به مقصد نامعلوم، رسما تایید کرد که او در امارات متحده عربی به سر می‌برد.

خاندان سلطنتی اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاه پیشین در سوم اوت (۱۳ مردادماه) به امارات رفته، اما مشخص نکرد که او دقیقا در کدام شهر این کشور است و تا چه زمانی آنجا خواهد ماند.

روزنامه اسپانیایی «ای‌بی‌سی» پیشتر گزارشی تایید نشده منتشر کرد که در آن ادعا شده بود پادشاه پیشین اسپانیا با یک هواپیمای خصوصی به امیرنشین ابوظبی رفته و در یکی از گرانترین سوئیت‌های یک هتل دولتی اقامت دارد.

خوان کارلوس اول در سال ۲۰۱۴ در بحبوبه رسوایی‌های مربوط به روابط شخصی و به دلیل مشکلات سلامتی از پادشاه کناره‌گیری کرده و پسرش «فیلیپ ششم» را جایگزین خود کرد.

تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا در حالی است که به تازگی تحقیقاتی در اسپانیا و سوئیس درباره روابط مالی و فسادهای اقتصادی او در حال انجام است که دریافت رشوه ۱۰۰ میلیون دلاری از عربستان برای عقد قرارداد ساخت قطار سریع‌السیر یکی از پرونده‌های آن است.

[ad_2]

Source link