تاریخچه نرخ بی هسته انگور و کشمش مورد استفاده در ساخت شراب

[ad_1]

در قرن گذشته انسان باستان متوجه شده است که انگور در تاکها به طول انجامید و حتی اگر از کار افتاده میوه شیرین بود به طعم و مزه. این انگور خشک شده در آفتاب و نامیده می شدند کشمش. کشمش می تواند ذخیره شده برای ماه خورده شود در زمان بعد قرن ها قبل از تمدن پیشرفته آموخته است که چگونه برای حفظ مواد غذایی مصنوعی توسط کنسرو و انجماد. میوه دیگر موارد مانند درخت نخل خرما و انجیر و زردآلو آلو-آلو, گلابی و هلو را می توان حفظ آفتاب خشک کردن. امروز بسیاری از محصولات اضافی را می توان حفظ خلاء خشک مانند توت فرنگی, زغال اخته, و یک میزبان از میوه های استوایی مانند آناناس و بتها ا و بسیاری دیگر از میوه ها و انواع توت ها. پس از بسیاری از مردم در سن یک ولع مصرف میوه های خشک, انگور و انواع توت ها تشدید به دلیل قند بالا (شیرینی) و متمرکز عطر و طعم.

همه باستان کشمش رشد داده شدند به عنوان دو نوع: اندازه منظم انگور خشک شده بودند بزرگ با اندازه دانه بزرگ و کشمش است که از Corinth در یونان نامیده می شدند مویز (کلمه فساد است از کلمه قرنتس). مویز بسیار کوچک بودند اما به رشد بزرگ انگور خوشه در انگور و بسیار شیرین با خارش شدید عطر و طعم. مویز شد, بین المللی, ارزش, موفقیت و پی پس از, حتی در حال رشد مورد استفاده قرار گیرد در تجارت مسائل مانند ارز. کلمه ارز حاصل از کلمه مویز.

رمز و راز باقی مانده است امروز در مورد که مواد شیمیایی موجود در انگور به غیر از شکر که مسئول حفظ انگور در قالب کشمش یا در ریختن مایع معطر شراب است که باعث بهبود عطر و طعم خود را پس از سن برای بسیاری از سال است. وجود دارد یک ویژه انگور از مجارستان به نام شراب شیرین مجارستان (Tokaji) است که در سمت چپ تاک برای رسیدن به کشمش. این کشمش ها ترشی و تخمیر به معروف شراب شیرین مجارستان شراب است که باید برای سال های بسیاری به عنوان یک شراب معطر شناخته شده برای آن منحصر به فرد و طعم شدید. این شراب شیرین مجارستان شراب به عنوان شراب از تزار پادشاهان و روسای جمهور است . کاترین کبیر Tsarina روسیه مستقر قزاق سربازان برای محافظت از او ارزشمند کش از شراب شیرین مجارستان کشمش شراب. ملکه ویکتوریا انگلستان دریافت 972 بطری شراب شراب شیرین مجارستان در روز تولد او. پادشاه لویی چهاردهم فرانسه تلفظ شراب شیرین مجارستان شراب به عنوان “شراب از پادشاهان پادشاه از شراب.” Gourmets معتقدند که شراب شیرین مجارستان شراب باید اختصاص داده شود به ویژه نام دسته از گام اضافی از پیری آمد از پیری انگور به کشمش و کنار در حالت عادی تولید شراب.

آن را دشوار است به کنترل مطلق اول ظاهر کشمش فرهنگ در تاریخ باستان اما آن شناخته شده است که کشمش نوشته شده بود در مورد در متون باستانی از کتاب مقدس عبری. کشمش بودند در واقع نوشته در کتاب مقدس به عنوان یک میوه ممنوعه بود که ممنوع از رژیم غذایی یک فرقه مذهبی به نام Nazirites. اعضای این فرقه بودند Nazirites مانند هارون برادر موسی و خود روحانی فرزندان; سامسون قاضی; جان باپتیست از عهد جدید و اعضای دیگر فرقه مذهبی به Rechabites. شماره 6:14 آمده است که Nazirites ممنوع شد به طعم تازه و شراب “آب انگور یا کشمش.” این Nazirites بودند مجاز به خوردن هر چیزی از انگور و حتی منع خوردن انگور پوست و دانه انگور و حتی مجاز به رشد انگور و یا خود را به باغ های انگور. قضات 13:13 ممنوع از Samson از اجازه می دهد پسر او را به خوردن “کشمش یا نوشیدن شراب است.”

حتی اگر کتاب مقدس را هیچ منع مستقیم به جان باپتیست به پرهیز از خوردن کشمش حکم مستتر است در تصدیق کرد که یحیی تعمید دهنده بود Nazirite که به آن اشاره شد توسط عیسی در متی 11:18 و لوقا 5:33.

داود پادشاه داده شد “صد کشمش کیک و 200 شکل کیک.” 1 سموئیل 25:18 بعد از داشتن چیزی برای خوردن یا نوشیدن به مدت سه روز و شب. David داده شد “بخشی از یک شکل کیک دو خوشه از کشمش و مقداری آب” 1 سموئیل 30:12. پس از خروج از بیت المقدس کینگ دیوید خر لود شد با صد خوشه کشمش صد خوشه انگور و یک بشکه شراب. در این جشن برای داود پادشاه, الاغ آورده گسترده منابع از “انجیر, کیک, کشمش, شراب” و غیره برای جشن. 1 تواریخ 12:40

در طول تاریخ ثبت شده است که یونانیان در حال رشد انگور (مویز) در قرنتس و فرهنگ از انگور و کشمش رونق گرفت با ظهور امپراتوری روم و به دنبال آن سن قرون وسطی کلیسای کاتولیک و جنگ های صلیبی است که تمدید و توزیع و تجارت انگور و کشمش. کشمش مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک ذخیره غذایی در کشتی کریستف کلمب, نینا Pinta و سانتا ماریا در سال 1492. اسپانیایی ماموریت های بعد رشد انگور و تولید کشمش در جهان جدید, از همه مهمتر در کالیفرنیا و تجاری مهم کشاورزان به کاشت و رشد انگور برای تولید کشمش.

شاید مهم ترین بهبود در کشمش بازاریابی آمد از تاکستان ویلیام تامپسون که تغییر نام انگور او وارد شده که به عنوان سفید “تامپسون” انگور که شد است و مهم ترین رقم در, مدرن, انگور, بازاریابی و مشتری تقاضا برای یک کشمش بی هسته. بسیاری دیگر از جدید بی هسته انگور است که اخیرا در هیبرید به عنوان نامزد برای کشمش بی هسته به گیاه و رشد است. لذت بردن از خوردن شیرین و معطر کشمش کاهش می یابد و اگر فرد نیاز به تف کردن سخت و تلخ مزه دانه, بنابراین, کشمش بی هسته تسلط بر بازار و تازه انگور میوه در بازار. پیشرفت های اخیر در برنامه های رشد گیاهی هورمون اطمینان کل بی هسته بیماری انگور و کشمش چرا که بذر در داخل جنینی انگور به طور کامل سقط شده توسط پاشش گل و انگور با gibberillic اسید (gibberillin) و انگور به رشد بسیار شیرین و آبدار و تکامل را به عالی کشمش.

جدید ارقام انگور است که مفید برای کشمش:

زیبایی سیاه بی هسته انگور, تنها, سیاه بی هسته انگور با طعم مانند کنکورد انگور.

شعله انگور بی دانه دوم محبوب ترین انگور بی دانه در مقایسه با تامپسون بی هسته, عمیق قرمز رنگ دور با یک دلپذیر بحران و شیرین-ترش مزه تعادل است.

شراب شیرین مجارستان انگور بی دانه نیز به نام شراب شیرین مجارستان شعله بی هسته و شیرین نسخه از شعله بی هسته نارنجی-قرمز با بافت ترد.

Perlette انگور بی دانه های سرد, سفید, شکوفه است که در بالای یک ترد سبز پوست hardiest انگور بی دانه که می رسد زودتر از انواع دیگر است.

یاقوت بی هسته انگور قرمز عمیق پوست شاداب و بیضی شکل.

تامپسون بی هسته انگور سفید و ترد و آبدار و شیرین است.

دیگر بی هسته انگور پاییز سلطنتی بی هسته انگور Canadice انگور بی دانه, Concord, بی هسته انگور قرمز انگور بی دانه, شاهزاده خانم, انگور بی دانه و تابستان سلطنتی بی هسته انگور.

[ad_2]