تاریخچه شهر جیپور

[ad_1]

جیپور پایتخت هند ایالت راجستان است. تاریخ این شهر جیپور شروع می شود و با تشکیل آن در قرن 18. مهاراجه Jai Singh دوم بنیانگذار جیپور. او متولد 3 نوامبر 1688 و زمانی که پدرش مهاراجه Bishan سینگ درگذشت در تاریخ 31 دسامبر 1699 او به تاج و تخت. او تنها 11 سال زمانی که او پادشاه است. او به نام سوائی مهاراجه Jai Singh دوم عنوان سوائی به او داده شده توسط امپراتور مغول محمد شاه. سوائی به معنای یک و یک چهارم نشان می دهد بیش از یک مرد است. این عنوان آراسته همه جانشینان او.

در روز های باستانی جیپور شد بخشی از Matsya پادشاهی. Kucchwaha راجپوت که حاکم بر محل در قرن 12th ساخته شده معروف Amber Fort. پادشاهی از Mewar و Marwar که شامل Udaipur و جوداپور شد قطعات جیپور در آن زمان. مهاراجه Jai Singh دوم متعلق به نسب Kucchwaha راجپوت. نام جیپور داده شد توسط مهاراجه Jai Singh دوم. کهربا بود که سرمایه خود را در ابتدا. آن واقع شده 11 متر از جیپور. با این حال با توجه به دلایل امنیتی و کمبود آب, او می خواست برای ایجاد یک پایتخت جدید شهر است. که تحت تملک محقق بنگال به نام Vidhyadhar باتاچاریا به او کمک کرد تا به طراحی این شهرستان است. به عنوان در هر برنامه ساخت جیپور آغاز شده در 1727.

شهر جیپور تا به حال نه بلوک در کل. دو نفر از آنها متعلق به ساختمان با شکوه و قصر سلطنتی. دیگر هفت بلوک اختصاص داده شد ، بزرگ دیوار غنی سازی ساخته شد در اطراف شهرستان با هفت دروازه های قوی. ساختمان شهر بود که بر اساس شیلپا Shashtra. معمار Vidhyadhar باتاچاریا با اشاره به کتاب بطلمیوس و اقلیدس و ساخته شده برنامه های خود را بر این اساس. معماری در نظر گرفته شد به عنوان یکی از پیشرفته بهترین در هند که در آن زمان.

از آن زمان چهار سال برای تکمیل کل ساختار جیپور. جهت از خیابان بودند شرق به غرب و شمال به جنوب است. این دروازه در سمت شرق بود به نام سورال Pol معنی خورشید, دروازه, دروازه در سمت غرب بود به نام Chand Pol معنی ماه دروازه و دروازه در شمال نامیده می شد Zorawar سینگ دروازه. پس از اتمام این شهر Jai Singh دوم منتقل سرمایه خود را به جیپور از کهربا.

پس از مرگ Jai Singh دوم در سال 1744 وجود دارد مبارزه برای قدرت در میان پسران خود را. پادشاهی نکرده اند قادر حاکم شد و باز به تهاجم. سوائی Pratap Singh شد مهاراجه جیپور در سال 1778. او تنها چهارده سال که در آن زمان. در سلطنت خود را از 25 سال او به کمک پیشرفت از محل. در همان زمان او تا به حال به صورت مداوم تهدید از Marathas و مغول. موفق شد سوائی رام سینگ دوم. او قوی پیرو Vaishnavism. او همچنین یک مصلح اجتماعی و لغو برده داری ساتی و کودک حامی.

در سال 1853, Prince of Wales که بعدها شاه ادوارد دوم بازدید جیپور. به عنوان یک علامت خوش آمدید کل شهرستان در رنگ صورتی. این سنت نقاشی در صورتی حفظ می شود که از زمان و شهر در نهایت به دست می آمد به نام شهر صورتی. شما می توانید درک این طریق جیپور عکس و جیپور ویدئوها.

[ad_2]