تاریخچه تکنولوژی 3D

[ad_1]

تکنولوژی 3D را می توان در تمام راه بازگشت به آغاز عکاسی. در سال 1844 دیوید بروستر اختراع Stereoscope. این یک اختراع جدید است که می تواند تصاویر عکاسی در 3D. بعد Louis ژول Duboscq گرفت که اختراع و بهبود آن است. لوئیس در زمان یک عکس از ملکه ویکتوریا با استفاده از فن آوری بهبود یافته و نمایش آن در نمایشگاه در سال 1851. این تصویر شد به خوبی شناخته شده در سراسر جهان است. Steroscopic دوربین شروع به گرفتن شد و نسبتا رایج برای استفاده شخصی توسط جنگ جهانی دوم است.

در 1855 Kinematascope استریو, انیمیشن, دوربین اختراع شد. این است که قادر به ایجاد حرکت های 3d تصاویر. در سال 1915 اولین anaglyph فیلم تولید شد. Anaglyph استفاده از فن آوری عینک های 3d با 2 رنگ های مختلف لنز که مستقیم یک تصویر برای هر چشم. در سال 1890 ویلیام Friese-گرین یک فیلم بریتانیا پیشگام در زمینه ثبت اختراع برای فیلم 3D روند. در سال 1922 اولین فیلم 3D, “قدرت عشق” نمایش داده شد. در سال 1935 اولین 3D رنگ فیلم تولید شد. استفاده از این فن آوری خواهد خفته باقی می ماند و برای بیش از یک دهه.

در 1950s تکنولوژی 3D ساخته می آیند. در این دوران تلویزیون تا به حال تبدیل شدن به بسیار محبوب بود و شروع به ظاهر شدن در بسیاری از خانواده ها. در 50s تعدادی از فیلم های 3D بودند در حال تولید است. در سال 1952 “Bwana Devil” توسط ایالات هنرمندان نشان داده شد در سراسر ایالات متحده است. این اولین فیلم 3D از 50s. این فیلم به ضرب گلوله کشته شد با استفاده از یک فرآیند به نام چشم انداز طبیعی. این روند شد و تن به تن به استودیوهای هالیوود اما همه آنها گذشت. یک سال بعد در سال 1953 “خانه از موم” منتشر شد در 3D. “Dial M for Murder” در اصل برنامه ریزی شده می شود منتشر شده در 3D اما آلفرد هیچکاک تصمیم به انتشار این فیلم در 2D به حداکثر رساندن سود است. همه سینما شد و مجهز به تکنولوژی 3D. فیلم های 3D نیز در حال توسعه در خارج از ایالات متحده است. در سال 1947 اتحاد جماهیر شوروی منتشر شد اول خود را به طول کامل فیلم 3D “رابینسون کروزوئه”.

در دهه 1960 یک تکنولوژی جدید به نام فضا-چشم انداز 3D منتشر شد. این تکنولوژی در زمان دو عکس و چاپ آنها را بیش از هر یک از دیگر در یک نوار. بر خلاف قبلی فن آوری های 3D آن مورد نیاز یک پروژکتور با یک لنز خاص. این تکنولوژی جدید حذف نیاز به استفاده از دو دوربین برای نمایش فیلم های 3D. دو دوربین سیستم دشوار است به استفاده از دلیل آن مورد نیاز است که این دو دوربین کاملا همگام سازی. این فیلم برای اولین بار به استفاده از این تکنولوژی بود که “حباب”. این فیلم panned توسط منتقدان اما تجربه 3D هنوز هم آورده مخاطبان بزرگ. آن را سودآور فیلم, ساخت فناوری جدید آماده برای ارتقاء به استودیوهای دیگر.

در سال 1970 الان Silliphant و کریس Condon توسعه Stereovision. این یک 3D جدید فن آوری است که قرار دادن دو عکس با هم فشرده در کنار هم بر روی یک نوار از 35 میلیمتر فیلم. این تکنولوژی خاص استفاده می شود لنز آنامورفیک که گسترش تصویر با استفاده از یک سری از پلاروید فیلتر. اولین فیلم منتشر شده در Stereovision بود و لطیف sex کمدی به نام “نگه دارید”. فیلم تنها هزینه $100 ، 000 USD را و آن را به دست آورده شگفت انگیز $27 میلیون دلار در آمریکای شمالی است.

در اوایل دهه 1980 بسیاری از فیلم منتشر شد در 3D با استفاده از همان فرآیند به عنوان فضای دید. برخی از فیلم هایی که قرار بود منتشر شد Amityville 3-D Friday the 13th Part III و Jaws 3-d در اواسط 1980s IMAX شروع به تولید فیلم های مستند در 3D. IMAx 3D فن آوری تاکید کرد mathmatical صحت و این حذف خستگی چشم است که دیده می شد در قبلی فن آوری های 3D. در سال 1986 در کانادا توسعه یافته بود اولین فیلم 3D استفاده می شود که قطبی شده عینک. آن را به نام “Echos خورشید” و ایجاد شده برای نمایشگاه 86.

در طول دهه 1990 بسیاری از فیلم منتشر شد در IMAX 3D. موفق ترین IMAX 3D فیلم منتشر شده در طول این زمان بود که “به اعماق”. اولین IMAX 3D, داستان فیلم “بال شجاعت” در سال 1996 منتشر شد.

در طول 2000s بسیاری از استودیو های بزرگ فیلم منتشر شد در 3D. در سال 2003 جیمز کامرون منتشر شد Ghosts of the Abyss. این اولین بار در طول کامل 3D IMAX از ویژگی های فیلم است. این فیلم با استفاده از آخرین تکنولوژی IMAX 3D به نام واقعیت سیستم دوربین. این تکنولوژی با استفاده از آخرین دوربین های ویدئویی HD و توسعه داده شد توسط وینس سرعت. این همان تکنولوژی استفاده شده در “Spy Kids 3D: بازی بیش از” “بیگانگان عمیق” و “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D”. در سال 2004 برای اولین بار فیلم کامل انیمیشن 3D فیلم منتشر شد. آن را به نام “اکسپرس قطبی”. این فیلم موفق شد تا در 3D است که آن را وادار علاقه زیادی در 3D انیمیشن است. نسخه 3D این فیلم به دست آورده 14x به همان اندازه در صفحه نمایش به عنوان نسخه 2D. در سال 2005 مان چینی 6 تئاتر در هالیوود شد اولین بار تجاری سینما به دیجیتال تکنولوژی 3D. در سال 2007 Scar 3D منتشر شد در سطح بین المللی و این اولین بار بود که فیلم به فیلم برداری می شود با استفاده از یک به طور کامل گردش کار دیجیتال.

در سال 2010 Sky UK ساخته شده یک فشار به سمت 3D تلویزیون. در ژانویه 1st, اولین 3D کانال شروع به پخش در کره جنوبی. کانال نمایش آموزشی را نشان می دهد متحرک, نشان می دهد, رویدادهای ورزشی, فیلم های مستند و اجرای موسیقی همه در 3D 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته است.

ما باید انتظار داشته باشید که استفاده از تکنولوژی 3D را ادامه و گسترش به خانواده سالم. عمده ترین الکترونیک تولید کنندگان در حال برنامه ریزی برای انتشار 3D در تلویزیون های خطوط. به عنوان فن آوری سنین انتظار قیمت های پایین تر و پایین تر به عنوان آنها افت قیمت بیشتر و بیشتر مردم خواهد خرید 3D مجموعه های تلویزیونی.

[ad_2]