بیانیه سفارت آمریکا در خصوص دیدار وزیر دفاع عراق از واشنگتن

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سفارت آمریکا در این بیانیه نوشت که مارک اسپر با جمعه الجبوری وزیر دفاع عراق در پنتاگون دیدار کرد تا در مورد همکاری امنیتی دو کشور گفت وگو کند.
این بیانیه افزوده که ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده برای شکست داعش در بیش از ۴۰۰۰ عملیات امنیتی با نیروهای عراقی علیه این گروه شرکت داشته است.
«ائتلاف به همراه نیروهای عراقی ۱۰۰ درصد سرزمین های تحت کنترل داعش را آزاد کردند، اما با این وجود تایید می کنیم که داعش به عنوان یک گروه هنوز هم تهدید محسوب می شود و فشار مداوم بر آن مهم است تا از شکست دائمی این گروه اطمینان حاصل شود.»
بیانیه سفارت آمریکا در بغداد ادامه داده ما متعهد به پشتیبانی از شرکای عراقی خود هستیم و در کنار نیروهای این کشور به مبارزه با داعش ادامه خواهیم داد.
نخست‌وزیر عراق سه شنبه گذشته ۲۸ مرداد در راس هیات سیاسی و اقتصادی برای تکمیل گفت وگوهای راهبردی بین واشنگتن و بغداد، راهی آمریکا شد.
دور دوم گفت وگوها یک روز بعد (چهارشنبه) با حضور نخست‌وزیر عراق و رییس جمهوری آمریکا به سرپرستی وزیران امور خارجه دو کشور در واشنگتن برگزار شد.
الکاظمی پنجشنبه گذشته در کاخ سفید با رییس جمهوری آمریکا و شنبه گذشته در آخرین روز سفرش به واشنگتن با پلوسی رییس مجلس نمایندگان این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
الکاظمی همچنین با تعدادی از سناتورها و برخی از فعالان اقتصادی آمریکا دیدار کرده و از شرکت‌های آمریکایی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در عراق دعوت کرده است.
تیم همراه الکاظمی در این سفر در ابتدا، وزیران امور خارجه، نفت، دفاع، برق و مهاجرین و رانده شدگان اعلام شده بود، اما معلوم شد که «علی عبدالامیر علاوی» وزیر دارایی نیز همراه با تیم دولت در سفر به واشنگتن حضور داشته است.

[ad_2]

Source link