بهترین رستوران های ایرانی ترکیه

 

مسافران ایرانی همیشه در مورد سفرهای خارجی دغدغه های زیادی دارند. یکی از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات ایرانی ها در خارج از کشور بحث غذاست. مردم کشور ایران به دلیل سبک غذایی متفاوت و همچنین اهمیت حلال بودن گوشت غذاها همیشه در مورد انتخاب غذا در رستوران های خارجی مشکلات متعددی دارند. اما این مشکل در کشور ترکیه و به لحاظ نزدیک بودن مسائل فرهنگی و مذهبی به طور کامل حل شده به نظر می آید چرا که در سال های اخیر و با توجه به افزایش سفر و حتی مهاجرت ایرانی ها به شهرهای مختلف ترکیه می توان شاهد رستوران ها و غذاپزی های مختلفی باشیم که توسط ایرانی ها اداره می شود و یا به طور کلی غذای ایرانی طبخ می کنند، در این مقاله قصد داریم چند مورد از بهترین رستوران های ایرانی در ترکیه را به شما معرفی کنیم، چنانچه از علاقمندان به کسب اطلاعات در این باره هستید در ادامه با ما همراه باشید.

آپلود عکس

رستوران ریحون بهترین رستوران ایرانی در استانبول

اولین رستورانی و بهترین رستوران ایرانی در بزرگترین شهر ترکیه، رستوران ریحون نام دارد. ایرانی های بسیاری علاقمند هستند که برای خوردن غذاهای با طعم ایرانی به این رستوران با فضای کاملا ایرانی بروند. یکی از ویژگی های این رستوران این است که تا مرکز شهر و میدان اصلی بسیار نزدیک است  و شما می توانید پس از بازدید و گشت و گذار در میدان اصلی شهر، یک وعده غذایی به این رستوران دلنشین بروید و غذای مورد علاقه خود را با طعمی به یاد ماندنی در این رستوران زیبا نوش جان کنید.

 

<آپلود عکس

 

رستوران آسمان در استانبول مطابق  با ذائقه ایرانی

اگر در نظر دارید پس از گشت و گذار در شهر استانبول کمی استراحت کنید و خوشمره ترین غذای ایرانی را در فاصله ای دورتر از مرزکشور تست کنید. رستوران آسمان را برای نخستین ناهاز خود در استانبول در نظر داشته باشید. این رستوران فقط برای ایرانی ها جذاب نیست بلکه تمام گردشگران از کشورهای گوناگون به این رستوران بسیار علاقمند هستند و دوست دارند حداقل یک وعده غذایی خود را در فضای دلنشین این رستوران امتحان کنند.

آپلود عکس

رستوران شهرزاد

ررستوران شهرزاد، یک فضای کاملا رویایی دارد کهف در میدان تکسیم شهر استانبول واقع شده است.  فضای رستوران شهرزاد بسیار کوچک است اما طرفداران بسیاری دارد. اگر طرفدار غذاهای با کیفیت و لذیذ هستید به شما پیشنهاد می کنم که بعد از یک پیاده روی و خرید از مراکز استانبول حتما به این رستوران سری بزنید.

ساعت کاری رستوران شهرزاد در روزهای مختلف هفته متفاوت است. در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۹ تا ۲۴ پذیرایی حضور مهمان هستند و در روزهای دوشنبه و جمعه ۹ تا ۲۴ می توانید به این مکان بروید و غذای مورد علاقه ای خود را امتحان کنید.

آپلود عکس

رستوران ایرانی نایب

اگر به موسیقی زنده علاقمندید و دوست دارید در کشور دیگر غذای خودتان را با همراهی یک موزیک ملایم میل کنید، رستوران نایب چنین امکانی را فراهم کرده است. البته در نظر داشته باشید که رستوران نایب برای ناهار هیچ سرویسی ارائه نمی دهد و شما می توانید در دو وعده شام و یا صبحانه به این رستوران مراجعه کنید. هزینه صرف غذا در این رستوران سطح متوسطی دارد اما با توجه به کیفیت بالای غذاها و نوع سرو آن در این رستوران پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان امتحان کردن غذاهای جذابش را از دست ندهید. رستوران نایب در خیابان فاتح، آکسارای، میدان فندک زاده، خیابان ملت واقع شده است.

آپلود عکس

 

رستوران مژگان با دو فضای مدرن و سنتی

رستوران مژگان، معروف ترین رستوران ایرانی در شهر استانبول به حساب می آید. یک رستوران نسبتا بزرگ که دارای دو فضا که بصورت سنتی و مدرن ساخته شده است و هرکسی براساس سلیقه ای که دارد می تواند از این مکان ها استفاده کند.

اگر قصد برگزاری جشن یا مهمانی را دارید؛ کارکنان این رستوران آماده پذیرایی از مهمانان شما هستند. همچنین این رستوران ۲۴ ساعت باز است و در محله کوکاتیه قرار گرفته است.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم بیشتر رستوران های ایرانی در شهر استانبول قرار دارند و بیشتر گردشگران ایرانی نیز به این شهر سفر می کنند، شاید برایتان جالب باشد که بدانید بخش قابل توجی از در آمد گردشگری ترکیه از طریق گردشگران ایرانی تأمین می شود، از طرفی مقایسه درآمد ترکیه از گردشگری با درآمد ایران از نفت می تواند به شما کمک کند تا دریابید که میزان این درآمد تا چه حد بالا است.