برنامه لیگ والیبال بدون «قرعه‌کشی» مشخص شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، فدراسیون والیبال از ماه‌ها پیش اعلام کرده بود که مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال روز ۲۰ مرداد برگزار می‌شود. امروز نمایندگان ۱۴ تیم حاضر در مسابقات در این جلسه شرکت کردند اما برای برنامه‌ریزی مسابقات قرعه‌کشی انجام نشد.

نادر انصاری دبیر کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون اعلام کرد که برنامه مسابقات بر اساس سیدبندی تیم‌ها (طبق رتبه فصل گذشته) مشخص می‌شود. به این ترتیب برنامه هفته اول مسابقات به ترتیب زیر شد:

شهرداری ورامین – شهرداری قزوین

سایپا تهران – هوراسان رامسر

شهرداری ارومیه – آذرباتری ارومیه

سپاهان اصفهان – خاتم اردکان

شهرداری گنبد – شهداب یزد

فولاد سیرجان – راه‌یاب ملل مریوان

هراز آمل – پیکان تهران

سه تیم آذرباتری، هوراسان و شهرداری قزوین به تازگی از دسته یک به لیگ برتر صعود کرده‌اند.

با وجود اینکه پیش از این بارها اعلام شده بود که تیم‌های بدهکار اجازه شرکت در قرعه‌کشی را نخواهند داشت، اما امروز این قانون اجرا نشد. به گفته وحید مرادی مشاور عالی رییس فدراسیون و رییس جلسه امروز، پیکان حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان بدهی دارد اما این تیم از جدول مسابقات حذف نشد. مدیرعامل تیم خاتم هم اعلام کرد که اگر فدراسیون اجازه دهد، مبلغ ورودی را به صورت چک پرداخت می‌کند که خلاف قانون است اما این تیم هم در جدول باقی ماند.

فصل گذشته مسابقات لیگ برتر ایران به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، بدون معرفی قهرمان و تیم‌های سقوط‌کرده پایان یافت. فدراسیون والیبال قصد دارد فصل جدید مسابقات را زودتر از همیشه و از میانه شهریور آغاز کند.

[ad_2]

Source link