برنامه خیابان تئاتر ایران در راستای حمایت از هنرمندان برگزار می‌شود

[ad_1]

عبیدالله رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر خیابانی محلی برای تجمع جمعیت زیادی از مردم و هنرمندان است، اظهار داشت: سال گذشته در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان ۶۰۰ نفر مهمان داشتیم.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا بی شک برگزاری این جشنواره همچون سال گذشته امکان پذیر نیست چرا که سلامتی قشر زیادی به خطر می‌افتد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای اصلی هنر تزریق امید و سلامتی روح و روان به مردم است، افزود: اگر جشنواره‌ای هنری منجر به آسیب به جامعه شود کارکرد اصلی هنر را نقص کرده است.

رستمی با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان محلی برای تجمع تعداد زیادی از رهگذران است، یادآور شد: برگزارکنندگان این رویداد مهم هنری و هنرمندان برای فاصله گذاری اجتماعی و حفظ سلامت جمعی مردم پیشقدم شدند.

وی تاکید کرد: حال با توجه به برگزارنشدن پانزدهمین دوره جشنواره تئاترخیابانی مریوان به شیوه سنوات گذشته به دلیل تبعات شیوع بیماری کرونا، به منظور حمایت از گروه‌های تئاتر خیابانی در سراسر کشور برنامه‌ای با عنوان خیابان تئاتر ایران برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه فراخوان خیابان تئاتر ایران اعلام شده است، گفت: مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش «اجرا» با زیرمجموعه‌های «آزاد»، «نمایش‌های آیینی و سنتی» و «نمایش‌های کودک و نوجوان» تا چهارشنبه ۹ مهرماه و برای حضور در بخش «مسابقه طرح و ایده»  تا یکشنبه ۲۰ مهرماه است.

رستمی یادآور شد: اعتباری که سال گذشته در بخش‌های مختلف برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان هم چون ایاب و ذهاب هزینه شد امسال به گروه‌های تئاتر خیابانی برای اجرا و تولید نمایش داده می‌شود.

برنامه «خیابان تئاتر ایران» با توجه به برگزار نشدن جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به شکل مرسوم در سال جاری به جهت تبعات شیوع ویروس کرونا، توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link