بخشدار مرکزی آستارا: بیش از ۹۰ درصد اهالی روز طبیعت را در خانه ماندند

[ad_1]

بابک باستانی روز چهارشنبه در بازدید از طرح انسداد ورودی روستای عنبران بخش مرکزی آستارا اظهار کرد: تفرجگاه های گردنه حیران، تالاب استیل و ساحل دریای خزر نیز خالی از حضور مردم و خلوت است و با توجه به انسداد ورودی روستاها، عبور و مرور با جدیت کنترل می شود.

وی افزود: نیروهای مرزبانی، انتظامی، بسیج، هلال احمر، شهرداری ها و سمن ها در طرح انسداد ورودی روستاهای گردشگرپذیر همکاری می کنند و پلاک خودروها بررسی و از رفت و آمدهای غیرضرور جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: دو خودروی سواری پلاک تبریز در آستارا مشاهده و شماره های پلاک آنها برای بررسی به پلیس راه و راهنمایی و رانندگی ارائه شد و طرح فاصله گذاری اجتماعی و تب سنجی در ورودی های آستارا ادامه دارد.

بخشدار مرکزی آستارا گفت: اهالی آستارا با ماندن در خانه ها، فرهنگ همراهی و همکاری خود را بار دیگر نشان دادند و عده بسیار اندکی که به اهمیت خانه نشینی در شرایط شیوع کرونا بی توجه هستند، جان خود و دیگران را به خطر می اندازند.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و مناطق گردشگری طبیعی، تاریخی، اقتصادی و مذهبی در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

[ad_2]

Source link