بایدن: ترامپ به خشونت در شهرها دامن می‌زند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه ان.بی.سی نیوز، بایدن دوشنبه شب در سخنانی در شهر «پیتسبورگ» ایالت پنسیلوانیا اظهار داشت که ترامپ «قادر به بیان حقیقت و رویارویی با واقعیت نیست.»
وی افزود: ترامپ معتقد است که به زبان آوردن واژه‌های نظم و قانون او را قوی‌تر می‌کند اما او نمی‌تواند به هوادارانش بگوید که مثل گروه‌های شبه‌نظامی عمل نکنند و این مساله او را ضعیف نشان می‌دهد.
بایدن این سوال را مطرح کرد: آیا کسی هست که اعتقاد داشته باشد با انتخاب دوباره ترامپ به ریاست جمهوری خشونت کمتری در آمریکا وجود خواهد داشت؟
بایدن، ترامپ را به «ایجاد هرج و مرج» و «دامن زدن به خشونت» متهم کرده و در انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا و حامیان جمهوری خواه وی، گفت: شورش، غارت و به پا کردن آتش به معنای اعتراض نیست.
نامزد دموکرات در بخش دیگری از صحبت‌هایش به بحران‌های پیش روی آمریکا اشاره کرد و گفت: کرونا، نابودی اقتصاد، خشونت بدون مجوز پلیس، جسارت ملی‌گرایان سفیدپوست، مسائل نژادی و کاهش اعتماد به آینده روشن آمریکا. فصل مشترک اینها چیست؟ رئیس جمهوری که چیزها را بدتر می‌کند و بهتر نمی‌کند.
بایدن همچنین در پیامی توئیتری نوشت: امسال پلیس‌های بیشتری بخاطر کرونا مرده‌اند تا اینکه در گشتزنی کشته شده باشند. حدود یک ششم از کسب‌وکارهای کوچک این کشور تعطیل شده‌اند. آیا واقعا در دوره ترامپ احساس امنیت بیشتری دارید؟
بایدن پس از شیوع کرونا سخنرانی‌های خود را اغلب به صورت مجازی انجام داده و از سفرهای تبلیغاتی پرهیز کرده است. اما سخنرانی دوشنبه وی در پیتسبورگ اولین کمپین وی در خارج از شهرش «ولمینگتون» ایالت «دلاور» بود.
پیش از این سخنرانی، ترامپ در توئیتی نوشت: او زودتر از زمانی که انتظارش را داشت از زیرزمین خانه‌اش خارج شد زیرا اطرافیانش گفته بودند که او چاره‌ای جز این ندارد و آمارش در نظرسنجی‌ها رو به کاهش است.
با افزایش خشونت‌های نژادی در آمریکا و امتناع ترامپ از محکوم کردن هواداران برتری سفیدپوستان، بایدن تلاش کرده است تا موضوع امنیت را محور مبارزات انتخاباتی‌اش قرار دهد.
قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا موجی از تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا به راه افتاد. 
نیروهای امنیتی فدرال به بهانه مقابله با خشونت به سرکوب معترضان در برخی شهرها پرداختند و ترامپ از این اقدام حمایت کرد. 
هفته گذشته نیز شلیک پلیس به جوانی سیاهپوست در شهر «کنوشا»ی ایالت ویسکانسین اعتراضات علیه نژادپرستی را احیا کرد.
جمعه گذشته هزاران نفر از مردم آمریکا در شهر واشنگتن علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.
این تظاهرات در نزدیکی «بنای یادبود لینکلن» و در پنجاه و هفتمین سالگرد سخنرانی معروف «مارتین لوتر کینگ» به نام «رؤیایی دارم» برگزار شد.
 

[ad_2]

Source link