بازگشت ۱۲۰ میلیارد ریال به خزانه شهرداری سرابله

[ad_1]

روح اله پری زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری پرونده های قضایی شهرداری سرابله از طریق اعاده دادرسی و ارائه اسناد و مدارک جدید و مستند، اموال شهروندان و بیت المال به خزانه بازگشت داده شد.

وی یادآور شد: شهرداری سرابله در ۲ سال گذشته به علت ضعف حقوقی و صدور آرای میلیاردی در پرونده های متعددی در آستانه ورشکستگی قرار داشت به نحوی که حساب های شهرداری توقیف و اموال آن یکی پس از دیگر به مزایده گذاشته شده و عملا کارهای عمرانی و امورات روزانه شهر با اخلال مواجه شد.

پری زاده تاکید کرد: با روی کار آمدن پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سرابله و شهردار جدید پیگیری این پرونده ها آغاز شد و در چندین پرونده که منجر به رای قطعی شده بود با ارائه اسناد و مدارک جدید و کاملا مستند و مستدل شهرداری موفق به اعاده دادرسی و بررسی مجدد از سوی دستگاه قضایی و بازگشت ۱۲ میلیارد تومان از این اموال به بیت المال و شهروندان شد.

 شهردار سرابله گفت: در چند روز گذشته در یکی از سه پرونده قضایی که بصورت قطعی شهرداری موفق به دریافت آرا شد یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان که در گذشته مبلغ حدود یک میلیارد تومان و یکدستگاه لودر شهرداری در راستای این حکم برداشت شده بود مجددا با اعاده دادرسی به نفع شهرداری رای قطعی صادر شد.

 وی ادامه داد: در پرونده ای دیگر در سال ۱۳۸۸ مقدار ۹۰ تن قیر به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان به علت خلف وعده پیمانکار در آن  زمان تاکنون بلاتکلیف بود که با پیگیری مجدد رای قطعی مبنی بر عودت به نفع شهرداری صادر شد.

 پری  زاده اضافه کرد: در پرونده ای دیگر که در چند روز گذشته رای قطعی آن در دادگاه تجدید نظر استان صادر شد مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان می بایست به شهرداری عودت داده شود.

 وی تاکید کرد : این نوید را به شهروندان خواهیم داد که حافظ واقعی منافع مردم خواهیم بود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

شهر سرابله با جمعیت ۱۵ هزار نفر بعنوان مرکز شهرستان چرداول در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

[ad_2]

Source link