بازتاب اظهارات مقام معظم رهبری در مطبوعات پاکستان

[ad_1]

روزنامه انگلیسی زبان “نیوز” امروز (پنجشنبه) نوشت: آیت الله خامنه‌ای رهبر عالی ایران طی سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالگرد درگذشت آیت الله روح‌الله خمینی (ره) گفت که قتل سیاهپوست آمریکایی آفریقایی تبار به دست پلیس آمریکا، چهره واقعی این کشور مبنی بر ظلم علیه مردم خود و سایر ملت‌های جهان را نشان می‌دهد.

این روزنامه در گزارش خود آورد: رهبر عالی ایران تاکید کرد که اوضاع فعلی آمریکا واقعیت‌هایی است که همیشه پنهان ماند اما چیز جدیدی نیست.

روزنامه پاکستانی “اکسپرس تریبیون” نیز به نقل از سخنام روز گذشته رهبر معظم انقلاب نوشت: قتل جرج فلوید ماهیت واقعی حاکمان ایالات متحده آمریکا را آشکار ساخت. جنایتی که علیه این مرد سیاهپوست انجام شده همان کارهایی است که دولت آمریکا علیه سایر ملت‌های جهان انجام داده است.

این روزنامه انگلیسی زبان افزود: آیت الله خامنه‌ای تاکید کرد که دولت آمریکا در برخورد با مردم خود به بدترین حالت رفتار کرده است به همین دلیل مردم آمریکا حق دارند از دولت‌های این کشور به ویژه دولت فعلی ناراحت و شرمنده باشند.

روزنامه اردو زبان “نایی بات” چاپ شهر اسلام‌آباد نیز نوشت: آیت الله خامنه‌ای رهبر عالی ایران طی سخنرانی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت که مردم آمریکا از رفتار دولت خود و عدم صلاحیت آن شرمنده هستند. 

تارنمای انگلیسی زبان شبکه خبری “دنیا” پاکستان گفت: آیت الله خامنه‌ای در واکنش به قتل جورج فلوید مرد سیاهپوست در آمریکا به دست پلیس این کشور گفت که این ماجرا نشان دهنده ماهیت واقعی حاکمان آمریکایی است، کاری که آنان در سراسر جهان به ویژه عراق، افغانستان، سوریه انجام داده و قبل از آن نیز در ویتنام انجام داده بودند.

پایگاه اینترنتی “اردو پوانت” پاکستان نیز امروز به نقل از اظهارات رهبر معظم انقلاب طی سخنرانی بمناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گزارش داد: قتل مرد سیاهپوست در آمریکا واقعیت‌هایی است که همواره در این کشور مخفی ماند اما این پدیده جدیدی نیست و آمریکایی‌ها همین کار را با سایر مردمان جهان کرده‌اند.

[ad_2]

Source link