بارش‌های پراکنده مرکز آذربایجان‌غربی را فرامی‌گیرد

[ad_1]

یاسر اشتاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی، بیانگر ورود امواج ضعیفی به استان از روز دوشنبه است که موجب بارش‌های ضعیف و پراکنده در مرکز استان خواهد شد و این روند عصر سه‌شنبه نیز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تغییرات دمایی برای استان تا پایان هفته پیش‌بینی نمی‌شود و وزش باد ملایم برای جنوب و مرکز استان در عصر یکشنبه پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته دمایی بین ۱۶ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد داشت و شهرستان پلدشت و چالدران با دمای به ترتیب ۳۴ و ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان بودند.

وی افزود: هیچ موردی از بارش باران یا وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در استان گزارش و ثبت نشده است.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

[ad_2]

Source link