انتقاد رهبر دموکرات‌های سنا از ماسک نزدن ترامپ

[ad_1]

«چارلز شومر» رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا بامداد چهارشنبه در پیامی توییتری با اشاره به خودداری دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور از پوشیدن ماسک در کنفرانس خبری اش، او را یک تهدید علیه سلامت همگانی دانست.

شومر نوشت: رییس جمهوری ترامپ حتی نمی‌تواند یک الگوی رفتار خوب باشد و همواره آمریکایی‌ها را به پوشیدن ماسک تشویق کند. هر بار که او پشت تریبون قرار می‌گیرد، تهدید علیه سلامت همگانی است.

رهبر دموکرات‌های سنا همچنین گفت که مردم آمریکا در دورانی زندگی می‌کنند که در حال تجربه “بزرگترین شکست در رهبری ریاست جمهوری” در تاریخ این کشور هستند.

وی همچنین با اشاره به گذشت چندین ماه از آغاز شیوع کرونا در جهان و در آمریکا، تاکید کرد که ترامپ هنوز هم راهبردی مناسب برای انجام سراسری آزمایش کرونا ارایه نکرده است.

رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش پس از وقفه‌ای چند هفته‌ای در برگزاری کنفرانس‌های خبری روزانه کاخ سفید در حالی مقابل خبرنگاران حاضر شد که ماسک به صورت نداشت و وقتی با انتقاد مواجه شد، ماسکی را از جیب خود خارج کرد و گفت که هر زمان لازم باشد از ان استفاده می‌کند.

ترامپ گفت: من همیشه ماسک را با خود حمل می‌کنم و اگر لازم باشد از آن استفاده می‌کنم. می‌گویم که اگر می‌توانید از ماسک استفاده کنید، اگر در موقعیتی هستید که به یکدیگر نزدیک می‌شوید، از ماسک استفاده کنید.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه کارشناسان پیش از این می‌گفتند که ماسک زدن ضروری نیست، گفت: اکنون نظرشان تغییر کرده است. اگر نظر آنها عوض شده، برای من کافی است. از این رو در شرایط مناسب از آن استفاده می‌کنم.

ترامپ با اذعان به بازگشت موج شیوع کرونا در آمریکا، بیان داشت که شیوع این ویروس پیش از آنکه به وضعیت بهتری برسد، بسیار بد خواهد شد.

آمریکا در حال حاضر با ۴ میلیون و ۲۳ هزار و ۵۸۵ مورد ابتلای قطعی به کرونا از آغاز شیوع این ویروس در صدر کشورهای جهان از لحاظ شمار مبتلایان قرار دارد. همچنین، تاکنون ۱۴۴ هزار و ۸۸۱ نفر در ایالات متحده براثر ابتلا یه کووید۱۹ جان باخته‌اند که این کشور را از لحاظ مرگ‌ومیر نیز در رده اول جهانی قرار داده است.

[ad_2]

Source link