امنیت شغلی کارگران اولویت شهرداری سروآباد است

[ad_1]

سالار محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک هفته کارگر اظهار داشت: بحث امنیت شغلی کارگران شهرداری از برنامه‌های مهم ماست که در این راستا نسبت به تبدیل وضعیت تعداد زیادی از این افراد، اقداماتی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه کارگران از بزرگترین طیف‌های جامعه را تشکیل می‌دهند، افزود: کارگران به عنوان قشری زحمتکش که در طول این سال‌ها تاثیرات مستقیم سیاستگذاری‌ مدیریت‌ها را با تمام وجود لمس کرده و تنگناها و فشارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را متحمل شدند در سالی که به فرموده رهبر انقلاب به نام «جهش تولید»  نامگذاری شده نیازمند توجه ویژه هستند.

شهردار سروآباد یادآور شد: عرصه کار با عرصه اقتصادی و کارآفرینی، رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی ارتباطی تنگاتنگ و اثربخشی دارد و هر برنامه ریزی اشتباه در هر یک از این حوزه ها می‌تواند تأثیرات منفی در سایر بخش‌ها و مولفه ها ایجاد کند.

وی اضافه کرد: اگر قانون و برنامه ای به نام حقوق و منزلت کارگر تعریف شده باید بر اساس تکریم و احترام به کارگر باشد که با عزم ملی و مدیریت جهادی قابل عینیت بخشیدن است.

محمدی گفت: تمام تلاش ما این است که بخشنامه ها و مصوبات شورای عالی کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای قانون گذار در حوزه کار و کارگران را رعایت کنیم و حتی جلوتر از این مصوبات اقدامات لازم را انجام دهیم، مصداق بارز این موضوع پرداخت حقوق معوق کارگران شهرداری سروآباد و برنامه ریزی جهت تسویه معوقات چندین ساله اضافه کاری آنها است.

شهرداری سروآباد هم اکنون دارای ۵۰ نفر پرسنل، کارگر و تعدادی نیروهای فصلی است و به دلیل نبود درآمد ثابت همواره با مشکلات مالی برای پرداخت حقوق آنها روبرو است، شهر سروآباد مرکز این شهرستان دارای پنج عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل شورای اسلامی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

[ad_2]

Source link